Ekologická výchova

Vloženo 10. 04. 2006, autor Alena Baumruková, Klárka Kučerová - 8.B

V ZŠ a MŠ Spálené Poříčí proběhl v pondělí 20. 3. 2006 v rámci ekologické výchovy v osmi třídách výukový program "Kde je kompost, tam to žije!". Žáci 2. – 8. tříd se dozvěděli, které odpady lze dávat na kompost a co se s nimi v kompostu děje. Pomocí fotografií se také seznámili s živočichy, kteří žijí v kompostu. V rámci programu se také dozvěděli jak o kompost pečovat, aby získali kvalitní organické hnojivo – kompost.

Výukového programu se zúčastnilo 97 žáků 1. stupně a 74 žáků 2. stupně. Program se ve škole realizoval v rámci kampaně  Bioodpad – živá hmota pro nový život , do které je zapojeno Město Spálené Poříčí.

Učitelům byly předány informace o možnostech zapojení žáků do aktivit souvisejících s kompostováním a o soutěži o nejhezčí výtvarné dílo o kompostu.

Alena Baumruková, Klárka Kučerová - 8.B