Dětský den - 2. 6. 2006

Vloženo 13. 06. 2006, autor Anna Rojová 8.A, Klára Kučerová 8.B, Mgr. Jiří Šeffl

Den dětí se nám vydařil, i když nám počasí nepřálo. Nakonec jsme byli rádi, že alespoň nepršelo. Škola nám připravila překvapení a objednala ukázku hasičského zásahu. Nikdo nečekal, že se bude odehrávat tak "živě".

Najednou jsme uslyšeli hukot auta. Vjelo na hřiště a okamžitě z něj vyskákali hasiči: Václav Eisman a Roman Hora, za nimi hned Jan Krejčí a Karel Holub. Rychlostí blesku zapojili hadice, do kterých už se hrnula voda.

Potom nás pan Eisman seznámil s hlavními zásadami hašení požáru, se zajímavostmi hasičského vozu, hasičského oděvu atp. Mně se nejvíce líbilo, když nám líčil své vlastní zážitky.

Hasiči nám ještě předvedli dýchací přístroj a další používané nářadí. Nakonec nás nechali stříkat hadicí a některé děti si mohly vlézt do požárního auta. Nezapomněli nás varovat před nezodpovědným chováním, které způsobuje požáry.

Na druhé straně silnice, na hasičském hřišti, se celou dobu pod vedením Václava Šaška připravoval útok CTIF starších žáků. Předvedli nám překonávání překážek a proud vody museli zamířit na terč.

I tato příprava jim pomohla k tomu, že 3. a 4. června vyhráli okresní kolo soutěže ve Stodě a postoupili do krajského kola. Možná z nich vyrostou dobrovolní hasiči, kteří nás v případě požáru ochrání.

Anna Rojová 8.A, Klára Kučerová 8.B

I já bych chtěl poděkovat panu Václavu Eismanovi a jeho kolegům – hasičům, kteří byli velice ochotní a ve svém volném čase předvedli našim žákům hasičské povolání v praxi. Stejně tak panu Václavu Šaškovi a jeho svěřencům, kteří jsou pod jeho vedením velice úspěšní v hasičských soutěžích. A musím pochválit i naše žáky, kteří se po celý den chovali vzorně!

Mgr. Jiří Šeffl, ředitel ZŠ a MŠ Spálené Poříčí