Poutavé vyprávění pro děti i dospělé

Vloženo 13. 11. 2005, autor Nikola Veselá a Andrea Záleská - 9.A

V pátek 28. 1. 2005 se konala v koncertní síni zámku ve Spáleném Poříčí beseda, kterou pořádala Základní škola ve Spáleném Poříčí. Byla spojena s promítáním filmů se spisovatelem, režisérem, cestovatelem a poutavým vypravěčem panem Václavem Chaloupkem.

V 18 hodin byla koncertní síň plná od nejmenších posluchačů až po ty věkově nejstarší. Jakmile pan Chaloupek dorazil a začal vyprávět, všichni ztichli a napjatě poslouchali téměř celé dvě hodiny zajímavé příběhy.

Zhlédli jsme několik večerníčků, kde se střídala roztomilá zvířátka: medvíďata, lišák, malý rys, divoká prasátka a další. Také jsme viděli záběry z národních parků v Africe, kde bude pan Chaloupek natáčet za několik týdnů další záběry.

Moc se nám vyprávění líbilo a už se těšíme až se budou v televizi promítat další večerníčky a my budeme sledovat příběhy roztomilých zvířátek, která pan Chaloupek pečlivě a s láskou vybírá. Také se těšíme na další besedu, která nám byla přislíbena na podzim, po návratu z cest po Africe.