Školní kolo recitační soutěže 2017/2018

Vloženo 05. 03. 2018, autor Mgr. L. Blovská

Ve čtvrtek 15. února 2018 proběhlo v naší škole školní kolo recitační soutěže pro 1. stupeň. Nejlepší recitátoři jednotlivých tříd se sešli 3. vyučovací hodinu ve třídě 5. A, kde předvedli své umění. Děti si pro přednesy vybraly velmi zajímavé básně a jejich výkony byly velice pěkné, proto bylo těžké vybrat ty nejlepší.

Porota nakonec rozhodla takto:

I. kategorie (2. a 3. ročník)
1. místo: Miluše Plachá - 2. B (Z. Kriebel: Ptám se, ptám se, pampeliško)
2. místo: Nikola Laštovková - 2. B (J. Žáček: Pouštění draka)
3. místo: Kateřina Vokáčová - 3. A (J. Vodňanský: Moje tužka ušatá)

Za nápaditý projev s pohybovým doprovodem bylo uděleno čestné uznání týmu recitátorů z 2. A. Žáci Michal Eisman, Karolína Kutáková, Vítek Holub, Justýna Kovářová, Jan Šefl a Bára Heroutová společně vystoupili s básní M. Černíka Ztřeštěná písnička.

II. kategorie (4. a 5. ročník)
1. místo: Adéla Franková - 5. A (I. A. Krylov: Vlk a beránek)
2. místo: Veronika Šamšulová - 5. A (Fr. Hrubín: Červená karkulka)
3. místo: Andrea Kordová - 4. B (K. Boušek: O slze, která se proměnila v drahokam)

Nejlepší recitátoři byli odměněni diplomy a dárky, ale sladké odměny za pěkné výkony dostali všichni. Hodně úspěchů přejeme Adéle Frankové, která bude naši školu reprezentovat 7. března 2018 v okresním kole v DDM v Blovicích.

Všem účastníkům školního kola děkujeme a vítězům gratulujeme!

Mgr. L. Blovská

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024