O prasátku Arturovi – 23. 1. 2018

Vloženo 24. 01. 2018, autor Mgr. Alena Nosková

„Já jsem malé prasátko, lalala…“ jste mohli v úterý 23. ledna slyšet na chodbě, kterou se děti vracely do svých tříd. Divadelní představení pro žáky prvního, druhého a třetího ročníku přiblížilo hravou formou správné třídění odpadu, řazení písmen v abecedě i některé zajímavosti o prasátkách. Oba herci dokázali děti zaujmout i pobavit, a protože je děti sledovaly opravdu pozorně, hodně se dozvěděly. Nakonec dostala každá třída sadu tašek na třídění odpadu a výukové materiály.

O tom, že se malým divákům pohádka líbila, svědčí kromě jejich slov i to, že si zapamatovali část písničky, která v představení zazněla.

Mgr. Alena Nosková

O prasátku Arturovi.

23. ledna 2018 jsme se my, žáci 1. stupně, zúčastnili divadelního představení O prasátku Arturovi. Společně s naší třídou 2. B shlédli toto představení i žáci z mateřské školy ve Spáleném Poříčí. Ze všeho nejdříve se nám představilo prasátko Artur, které mělo oblečené legrační kalhoty. Zeptalo se nás, jestli umíme třídit odpadky. Myslelo si, že nás přechytračí, ale kdepak my! I děti z mateřské školy věděly, jak všechen odpad vytřídit. Prasátko z toho nebylo smutné, ale naopak, velice nás všechny pochválilo, jaké jsme chytré děti. Poté se prasátko vydalo do světa, aby se naučilo abecedu. Představení bylo veselé a vtipné, plné písniček a se šťastným koncem. Jak to ostatně v pohádkách bývá.

Mgr. Lenka Karasová, tř. učitelka 2.B