Mše pro Stonožku – poděkování stonožkovým dětem

Vloženo 06. 12. 2017, autor František Valenta, Jaroslava Strachoňová

Jeho Eminence Dominik kardinál Duka pozval dne 1. 12. 2017 do Katedrály svatého Víta, Vojtěcha a Václava v Praze děti, jejich pedagogy a přátele hnutí Na vlastních nohou - Stonožka. Konala se zde Stonožková mše. Tato akce byla poděkováním dětem za práci v hnutí Na vlastních nohou. Mši zahájil zpěvák Josef Vágner hymnou stonožkového hnutí – Nezůstávej sám. Zpěváka doprovázel dětský sbor. Paní Běla Jensen, prezidentka hnutí, a armádní generál Josef Bečvář poděkovali dětem za to, že pomáhají kamarádům, kteří nemají to štěstí žít v míru. Děti pak ještě předaly zástupci Fakultní nemocnice v Plzni šek na 500 000 korun pro nemocné děti.

V katedrále zazněla jména našich žáků a naší školy několikrát. Tomáš Vaidiš četl přímluvu za nemocné děti, za vojáky, kteří slouží v misích, a děti, které žijí v oblastech válečných konfliktů. František Valenta, doprovázen náčelníkem generálního štábu AČR armádním generálem Josefem Bečvářem, nesl obětní dar adventní svíci a perníkové zdobené srdce.

František Valenta, Jaroslava Strachoňová