Vysvědčení přímo z rukou náčelníka Generálního štábu AČR J. Bečváře

Vloženo 04. 07. 2017, autor Mgr. J. Strachoňová

Netradiční předání vysvědčení zažili žákyně a žáci 7.A a 8.A spolu se svými třídními učitelkami, s panem ředitelem a paní učitelkou J. Hodkovou.

V pátek 30. 6. jsme odjeli do Prahy na Vítkov, kde nás čekal bohatý program. Nejprve jsme si prohlédli nejnovější vojenskou techniku a pak už jsme očekávali příchod náčelníka Generálního štábu AČR pana J. Bečváře s chotí. Po slavnostním uvítání následovalo předávání vysvědčení a společné focení. Byla to opravdu slavnostní chvíle a moc jsme si ji užívali.

Na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově jsme přihlíželi slavnostnímu nástupu vojáků, pokládání věnce k hrobu neznámého vojína a přeletu letounů přímo nad našimi hlavami. Při této příležitosti byla udělena nejvyšší resortní vyznamenání. Minutou ticha všichni přítomní uctili památku vojáků, kteří padli při obraně vlasti. Ještě před přeletem stíhaček zazpívaly některé děti za doprovodu kytary paní Věry Krátké symbolickou píseň Chválím tě Země má. Pak jsme se přesunuli do slavnostní síně Národního památníku na Vítkově, kde následovalo předání symbolického šeku pro Vojenský fond solidarity. Náš program dále pokračoval, vyběhli jsme 146 schodů a kochali se pohledem na Prahu. Naši misi jsme zakončili v Muzeu, kde jsme se zapsali do pamětní knihy – „Byl to super den, plný nevšedních zážitků, moc za něj děkujeme.“

Nás také pochválili a to přímo dva příslušníci armády: „Stonožkové děti, dnes vám Praha ležela u nohou.“ „Zvládli jste to, jste výborní.“

Mgr. J. Strachoňová