Den s Armádou ČR

Vloženo 15. 09. 2017, autor Mgr. Jaroslava Strachoňová a žáci 9.A, Iveta Chottová a Barbora Kozlová, 7.A

Děti společně se svými pedagogy přivítali 12. 9. 2017 vojáky z různých útvarů Armády ČR.

Po příletu vrtulníku, na který jsme nedočkavě čekali, a po zahájení jsme se pustili do různých soutěží.

Obdivovali jsme vojenskou techniku, poskytovali první pomoc, sportovali, vyslechli si velmi poutavé vyprávění vojáků, kteří působí v zahraničích misích, odpovídali jsme na různé otázky, vyplňovali jsme pracovní listy a samozřejmě jsme vojákům kladli zvídavé otázky.

Na závěr proběhlo vyhodnocení a ti nejlepší z nás byli odměněni.

Celou zdařilou akci zakončili náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a prezidentka hnutí Na vlastních nohou - Stonožka paní Běla Gran Jensen. Slavnostního zakončení se zúčastnili i starosta Spáleného Poříčí Ing. Pavel Čížek a ředitel naší školy Mgr. Jiří Šeffl, který předal vojákům dárky pro děti v zahraničí.

Hodnocení akce žáky 9.A:

• Super den.
  • Líbilo se mi všechno, hned bych si to zopakoval.
  • Celá akce byla perfektně připravená.
  • Všechny soutěže byly zajímavé.
  • Obdivujeme naše vojáky.
  • Děkujeme, že jsme měli možnost tento den zažít.
  • Líbila se nám vojenská technika.
  • Vojáci byli velmi ochotní a odpovídali nám na všechny otázky.

Mgr. Jaroslava Strachoňová a žáci 9.A

V úterý 12. září 2017 se ve Spáleném Pořičí konal Den s Armádou České republiky. Celou akci zahájila v 10 h školní kapela gymnázia Blovice G-band. Pro děti bylo připraveno 16 stanovišť s vojenskou technikou, na kterých se plnily různé úkoly. Dále jsme se dozvěděli něco o vojenském životě na různých misích. Na jednom ze stanovišť jsme měli za úkol poznávat muziku, tance a různé hudební styly. Zde hrála vojenská Ústřední hudba z Prahy. Po celý den nás z pódia pod vedením pana učitele Romana Škaly doprovázela školní kapela Dragons a poté zahrál i vojenský jazzový Bigband z Prahy. Největší atrakcí pro nás bylo přistání vojenského záchranářského vrtulníku. Celý den byl takový „narychlo“, ale plný zábavy. Vše se nám moc líbilo a všichni jsme si ho užili.

Iveta Chottová a Barbora Kozlová, 7.A