Čtenářská soutěž na I. stupni ZŠ Spálené Poříčí

Vloženo 23. 05. 2017, autor Mgr. Jaromíra Regentová

V úterý 16. 5. čekalo na devět druháků a třeťáků tradiční příjemné setkání a soutěžení v dětském oddělení zdejší knihovny.

Tentokrát byla za jednotlivé třídy do čtenářské soutěže nominovaná samá děvčata. Stejně jako v předchozích ročnících i letos byla hodnocena především čtenářská dovednost v hlasitém předčítání, správnost, plynulost čtení, výrazný přednes a odpovědi na otázky k přečtené ukázce. Druhačky četly úryvek z oblíbených Příběhů včelích medvídků, na třeťačky čekaly Děti z Bullerbynu. V další části soutěže musela děvčata přiřazovat jména ilustrátorů k obrázkům z dětských knih.

Nejúspěšnější čtenářkou z druhého ročníku byla vyhodnocena Karolína Šneberková, na druhém místě Denisa Davídková a na třetím Marie Rojíková. Za třetí ročník byla nejúspěšnější Eliška Kozlová, na druhém místě se umístila Silvie Kostková, na třetím Klára Konečná. Všechna soutěžící děvčata byla odměněna drobnými dárky a diplomy, které jim předal pan ředitel.

Za klidný průběh soutěže a vlídné přijetí v prostorách dětského oddělení knihovny děkujeme paní Mileně Věšínové, která se jako vždy velmi zkušeně ujala i role porotce. Všem děkujeme a přejeme hodně krásných čtenářských zážitků.

Mgr. Jaromíra Regentová