Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Stonožka

Jak jsme slavili v Nýrsku „100 let Československé republiky“

Vloženo 23. 10. 2018, autor Jiří Šeffl, Jiřina Hokrová, ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, zhlédnuto 2740x

V neděli 21. října jsme měli tu čest zúčastnit se oslav „100 let Československé republiky“. Naše škola přijala pozvání paní Jany Bečvářové a pana generála Josefa Bečváře do nádherného kostela sv. Tomáše v Nýrsku.

Akci také navštivila paní Běla Gran Jensen, prezidentka Hnutí na vlastních nohou – Stonožka, a paní Mgr. Jaroslava Spěváčková z galerie Paletka Plzeň, která přivezla dětské kresby. Její výstava „Děti republice“ vzbudila u přítomných velký zájem.

Náš pěvecký Stonožkový sbor vedený sbormistrem panem Mgr. Romanem Škalou sklidil svým vystoupením zasloužený úspěch a veliký potlesk byl oceněním a pohlazením pro náš sbor a dětskou kapelu Dragons, která jej doprovázela. Na úplném začátku pronesl pan farář modlitbu a po ní sbor a návštěvníci kostela zazpívali státní hymnu. V koncertním vystoupení zazněly písně z muzikálu Rebelové, ze známých filmů a muzikálů a jako třešnička na dortu Ach synku, synku, píseň, kterou měl T.G. Masaryk tak rád. Na úplný závěr jsme si poslechli Chválím Tě země má. Obrovský aplaus byl srdečným poděkováním dětem a panu učiteli Mgr. Romanu Škalovi.

Krásným dárkem pro děti od pana faráře byla soška anděla se srdcem v dlaních. Výtěžek z koncertu bude věnován neziskové organizaci handicapovaných sportovců Lenox a potřebným. Za každý finanční příspěvek dárce obdržel barevné vymalované srdíčko od dětí ze školy ve Spáleném Poříčí. Jsme rádi, že jsme se mohli oslav zúčastnit a podílet se na pomoci těm, kteří to potřebují. Děkujeme!

Jiří Šeffl, Jiřina Hokrová, ZŠ a MŠ Spálené Poříčí

« zpět na seznam článků

Důležité informace

Provoz školy od 12. 4. 2021

GDPR

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2021 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign