Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Stonožka

Velká čest pro Spálené Poříčí, pro naši školu, pro naše děti!

Vloženo 10. 12. 2018, autor Mgr. Jana Hodková, zhlédnuto 2547x

V pátek 7. prosince 2018 se od 11.00 hodin v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha v Praze uskutečnila slavnostní mše svatá věnovaná hnutí Na vlastních nohou Stonožka.

Jako již tradičně jsme i letos obdrželi pozvání, a tak se výběr žáků naší základní školy společně s paní Věrou Čížkovou a paní učitelkou Sýkorovou, Muchovou a Hodkovou, vypravil na Pražský hrad. Slavnostní mše byl přítomen i náš místostarosta pan Pavel Čížek. Slavnostní mši celebroval Jeho Eminence Dominik kardinál Duka. V chrámové lodi katedrály jsme se mohli setkat například s paní Bělou Gran Jensen, armádními generály A. Opatou, J. Bečvářem, P. Pavlem, P. Štefkou, ředitelem pražské zoologické zahrady M. Bobkem, ředitelem FN Plzeň V. Šimánkem a dalšími osobnostmi.

Mši zahájil kpt. Petr Šabaka, kaplan AČR, milým pozdravem a těmito slovy: “Chtěl bych na prvním místě přivítat VIP osobnosti, ty, kteří jsou zde těmi nejdůležitějšími – vás, žáky a žákyně stonožkových škol.“ Tento pozdrav rozehřál srdce přítomných a hlavně dětí. V průběhu celé mše mnohokrát zaznělo DĚKUJEME! Díky patřilo celému stonožkovému „týmu“, dětmi a jejich učiteli počínaje, armádě ČR, Arcibiskupství pražskému a všem, kteří svojí obětavostí a laskavostí dělají svět lepším.

Vybraní zástupci z přítomných škol přečetli společnou Přímluvu. Za naši základní školu ji četl Ondřej Vaidiš. V závěru mše přinášeli zástupci jednotlivých škol dary. Za naši školu nesl dar Jan Byron, doprovázený náčelníkem generálního štábu, armádním generálem Alešem Opatou.

V průběhu mše jsme se dozvěděli, na co vše se Stonožkou přispíváme a kde pomáháme, na co můžeme být hrdí. Ať už je to pomoc dětem třeba ve Středoafrické republice pro školu v Bangui, či pomoc dětským pacientům s Crohnovou chorobou ve Fakultní nemocnici Plzeň. Naše pomoc směřuje velmi často za hranice naší země, do různých částí světa. To vše nás vedlo k zamyšlení a zároveň k velké pokoře. I my děkujeme, že jsme součástí stonožkového hnutí a můžeme vyslat prostřednictvím naší práce vlnu lidskosti do rozbouřeného světa.

Celá mše byla milým setkáním v tomto adventním čase. A stejně jako nám při mši přál kardinál Duka požehnané Vánoce, i my vám přejeme mnoho radosti a milé prožití vánočních svátků.


Vážení rodiče, vážené kolegyně a kolegové, milé děti!

Dovolte, abych i já poděkoval všem, kteří se na akci podíleli. Připravili s dětmi obětní dar, nacvičili přednes přímluvy a spoustu dalších drobností, které se celé akce týkaly. Celou mši přenášela přímým přenosem TV NOE a protože jsem se akce ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit, díval jsem se na mši v televizi.

Děti budou určitě vzpomínat na nádherný zážitek, pro nás všechny je to veliká čest, že jsme mohli být na této významné události.

A hlavně, naše dětí ví, že je záslužné pomáhat kamarádům a kamarádkám, kteří nejsou tak šťastné jako my. Za to patří i Vám rodičům veliký dík a uznání!

Hezké adventní dny a všechno nejlepší v novém roce!

Jiří Šeffl, ředitel školy


« zpět na seznam článků

Důležité informace

Provoz školy od 12. 4. 2021

GDPR

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2021 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign