Stonožka

Milion kroků pro Stonožku!

Vloženo 09. 06. 2021, autor Mgr. Michala Jandíková, zhlédnuto 1629x

V období od 19.4. do 9.5.2021 probíhala na naší škole stonožková výzva – Milion kroků pro Stonožku! Tentokrát se jednalo o sportovní aktivitu.

Bylo to v období, kdy žáci nemohli navštěvovat školu a třídy se střídaly na rotační výuce. Týden byli žáci doma a výuka byla distanční (vysílání přes počítač) a týden byli prezenčně ve škole.

K plnění výzvy Milion kroků jsme vyzvali zejména žáky druhého stupně a také páté ročníky. Ostatní třídy prvního stupně se zúčastnily také, ale spíše dobrovolně. Podmínkou bylo týdenní zasílání „nachozených“ kroků do tabulky jednotlivých tříd, kterou kontrolovali učitelé tělocviku. K tomu bylo třeba vybavení, např. hodinky s krokoměrem nebo aplikace v mobilním telefonu. Proto jsme nechtěli dát tento úkol povinně v nižších třídách.

A jak to souvisí se Stonožkou? Město Spálené Poříčí nám přislíbilo spolupráci a hlavně finanční podporu. Za každý nachozený kilometr přispěje 2 Kč do stonožkového fondu. Moc za tento příspěvek děkujeme!

A jak to celé dopadlo? Soutěž jsme rozdělili na soutěž tříd a jednotlivců.

Celkově naše škola nachodila za tři týdny 7 254 km, to je 14 508,- Kč pro Stonožku!

Pořadí tříd:

1. 5.A 1 781 km průměrně 84,8 km na žáka
2. 7.B 1 177 km průměrně 65,3 km na žáka
3. 9.A 1 318 km průměrně 62,7 km na žáka

Pořadí jednotlivců:

1. Ondřej Froněk 9.A 486 km
2. Markéta Masecová 7.A 268 km
3. Kristýna Hofmanová 7.A 246 km

2.6.2021 jsme ve škole přivítali pana starostu Ing. Jindřicha Jindřicha a pana místostarostu Ing. Pavla Čížka, kteří žákům předali diplomy a drobné ceny. Tři nejlepší získali jako poděkování cyklolékárničku pro své další aktivity v přírodě. Nejlepší třídy obdržely poukázku na zmrzlinu v oblíbeném zmrzlinovém okýnku.

Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili a zvedli se od počítačů a televizí. Žáci a žákyně se hýbali a Stonožku tím pěkně podpořili. Děkujeme též městu Spálené Poříčí za finanční příspěvek.

Michala Jandíková