Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2018/2019

Slavnost Slabikáře

Vloženo 19. 11. 2018, autor Děvčata a kluci z 1. B a Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 750x

V naší třídě 1. B je stále veselo a živo. Samozřejmě, že se učíme číst, psát a počítat, ale každý den je pro nás něčím jiný, originální, a proto se nikdy nenudíme.

Čtvrtek 8. listopadu byl pro nás všechny výjimečný. Do naší třídy nás přišel navštívit rytíř Litera z kouzelné země zvané Písmenkov spolu s paní knihovnicí Věrou Čížkovou. Ptáte se proč? No přece proto, aby nás „pasoval“ na čtenáře. Jsme všichni velice pilní žáci a s paní učitelkou jsme se již naučili všechna písmenka v Živé abecedě. Nastal čas obdržet Slabikář, naučit se další písmena, číst krátké věty a souvětí.

Naše slavnost proběhla v přátelském duchu za účasti některých rodičů. Všichni jsme dostali dárek od firmy Bovys a Slabikář s velkou červenou mašlí.

Abychom si novou knihu zasloužili, museli jsme splnit několik úkolů a vysvobodit zakletou princeznu z vysoké věže. Všech pět úkolů jsme hravě vyřešili, prohlédli jsme si nový Slabikář a každý z nás si hledal tu nejkrásnější stránku. Když jsme se zamysleli, museli jsme uznat, že se nám líbil úplně celý. Už se nemůžeme dočkat, až se budeme učit poznávat nová písmenka, slova i celé věty.

Čtvrteční dopoledne se nám náramně vydařilo a doufáme, že bude v naší třídě stále tak báječná atmosféra.

Děvčata a kluci z 1. B a Mgr. Lenka Karasová

« zpět na seznam článků

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign