Slavnost Slabikáře

Vloženo 19. 11. 2018, autor Děvčata a kluci z 1. B a Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 449x

V naší třídě 1. B je stále veselo a živo. Samozřejmě, že se učíme číst, psát a počítat, ale každý den je pro nás něčím jiný, originální, a proto se nikdy nenudíme.

Čtvrtek 8. listopadu byl pro nás všechny výjimečný. Do naší třídy nás přišel navštívit rytíř Litera z kouzelné země zvané Písmenkov spolu s paní knihovnicí Věrou Čížkovou. Ptáte se proč? No přece proto, aby nás „pasoval“ na čtenáře. Jsme všichni velice pilní žáci a s paní učitelkou jsme se již naučili všechna písmenka v Živé abecedě. Nastal čas obdržet Slabikář, naučit se další písmena, číst krátké věty a souvětí.

Naše slavnost proběhla v přátelském duchu za účasti některých rodičů. Všichni jsme dostali dárek od firmy Bovys a Slabikář s velkou červenou mašlí.

Abychom si novou knihu zasloužili, museli jsme splnit několik úkolů a vysvobodit zakletou princeznu z vysoké věže. Všech pět úkolů jsme hravě vyřešili, prohlédli jsme si nový Slabikář a každý z nás si hledal tu nejkrásnější stránku. Když jsme se zamysleli, museli jsme uznat, že se nám líbil úplně celý. Už se nemůžeme dočkat, až se budeme učit poznávat nová písmenka, slova i celé věty.

Čtvrteční dopoledne se nám náramně vydařilo a doufáme, že bude v naší třídě stále tak báječná atmosféra.

Děvčata a kluci z 1. B a Mgr. Lenka Karasová