Přednáška pana Libora Marka

Vloženo 09. 01. 2019, autor Mgr. Jana Hodková, zhlédnuto 352x

V úterý 8. 1. 2019 přijel na naši školu pan Libor Marek, aby nám v rámci výuky dějepisu řekl něco o posledních Přemyslovcích. Besedy se zúčastnili žáci 5. – 7. ročníku.

Dozvěděli jsme se o králi Přemyslu Otakaru I., jeho synovi Václavu I., Přemyslu Otakaru II., Václavu II., a Václavu III.

Pan Marek nám při své zajímavé prezentaci vyprávěl o jejich často nelehkém životě (války, vězení, násilná smrt). Ukázal nám také některé předměty té doby – repliky zbraní, mincí, pečetí. Na závěr jsme si mohli vyzkoušet i některé části brnění.

Povídání bylo velmi zajímavé a už se těšíme na to příští – bude o Lucemburcích.