Čtvrteční překvapení

Vloženo 08. 03. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová a děvčata a kluci z 1. B, zhlédnuto 101x

Dnes, ve čtvrtek 7. března 2019, jsme my všichni z 1. B zažili velice příjemné překvapení. Navštívil nás služebník rytíře Litery z Písmákova.

Rytíř Litera je důležitý a vážený šlechtic. V listopadu nás prvňáčky pasoval na čtenáře. Zatím jsme ještě číst příliš neuměli, snad jen písmena a slabiky. Dnes už je to však jinak. Proto přišel rytířův služebník, aby se přesvědčil, jestli opravdu všichni umíme číst. A jak byl překvapený! Rád si poslechl pohádku o ježibabě, která žmoulá žaludy, peče žitné žemle, dělá si domácí žervé, má ráda sušené užovky a jmenuje se Božena. Ve své chalupě má želvu Anežku, ježka Evžena a společně si užívají.

Po přečtení legračního příběhu nás Jakub všechny upřímně pochválil a byl překvapený, jak krásně umíme číst. Společně jsme si ještě zazpívali lidovou písničku „Když jsem já sloužil…..“. Za náš úctyhodný výkon jsme obdrželi pracovní list s pohádkovými postavami. Tento list použijeme při pohádkovém dni, který nás zanedlouho čeká.

Děkujeme Ti, Jakube, a snad brzy na viděnou!

Mgr. Lenka Karasová a děvčata a kluci z 1. B