Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2018/2019

Cestovatelský den v 1. B

Vloženo 13. 03. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová a děvčata a kluci z 1. B, zhlédnuto 42x

Haló, haló, řekni dětem, kdo chce s námi letět světem. Jak a čím se cestuje. Za chvíli se startuje!

Úterní dopoledne (12. 3. 2019) jsme v 1. B věnovali cestování. A nebylo to cestování ledajaké! Cestovali jsme do vzdálené a cizokrajné země, ve které se většinou střídají pouze tři roční období a nachází se v Asii. Uhádli jste? Ano, cestovali jsme do Thajska. Protože náš kamarád Šimon tuto zemi navštívil, chtěl nás seznámit se vším důležitým, co zde zažil a viděl. Šimonova maminka nám ukázala spoustu krásných fotografií a působivě nám vyprávěla o životě v této zemi. Dokonce jsme ochutnali sušené mango a ovoce zvané mangosteen, které chutnalo sladce, bylo šťavnaté a zjistili jsme, že obsahuje pro tělo mnoho výživných a potřebných látek.

Během dopoledne jsme se dozvěděli mnoho nových informací. Například, že Thajsku se říká „ země úsměvů“, platidlem je jeden BATH, hlavním městem je BANGKOK, zemi vládne král a posvátným zvířetem Thajců je slon. Sloni jsou i neocenitelnými pomocníky při těžké práci.

Nejvíce nás zaujalo, že při sběru kokosů z kokosových palem pomáhají domorodým obyvatelům opičky. Ptáte se proč? Palmy jsou velice vysoké a jedině opice vyšplhají nahoru, kokos odtrhnou a hodí na zem. Ovšem nesmíme jít zrovinka okolo!

Náš první cestovatelský den se nám líbil a věříme, že si ho někdy zopakujeme. V jiné zemi a na jiném kontinentě.

« zpět na seznam článků

Co nás čeká

05. 04. 2019
Zápis do prvních tříd pro školní rok 2019/2020 se uskuteční v pátek 5. dubna 2019 od 10 do 16 h. * Zápis se týká dětí narozených mezi 1. 9. 2012 – 31. 8. 2013 a dětí s odkladem povinné školní docházky. * V případě, že budete žádat pro své dítě odklad nástupu do první třídy, nutno tuto žádost podat v termínu zápisu dítěte!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign