Cestovatelský den v 1. B

Vloženo 13. 03. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová a děvčata a kluci z 1. B, zhlédnuto 42x

Haló, haló, řekni dětem, kdo chce s námi letět světem. Jak a čím se cestuje. Za chvíli se startuje!

Úterní dopoledne (12. 3. 2019) jsme v 1. B věnovali cestování. A nebylo to cestování ledajaké! Cestovali jsme do vzdálené a cizokrajné země, ve které se většinou střídají pouze tři roční období a nachází se v Asii. Uhádli jste? Ano, cestovali jsme do Thajska. Protože náš kamarád Šimon tuto zemi navštívil, chtěl nás seznámit se vším důležitým, co zde zažil a viděl. Šimonova maminka nám ukázala spoustu krásných fotografií a působivě nám vyprávěla o životě v této zemi. Dokonce jsme ochutnali sušené mango a ovoce zvané mangosteen, které chutnalo sladce, bylo šťavnaté a zjistili jsme, že obsahuje pro tělo mnoho výživných a potřebných látek.

Během dopoledne jsme se dozvěděli mnoho nových informací. Například, že Thajsku se říká „ země úsměvů“, platidlem je jeden BATH, hlavním městem je BANGKOK, zemi vládne král a posvátným zvířetem Thajců je slon. Sloni jsou i neocenitelnými pomocníky při těžké práci.

Nejvíce nás zaujalo, že při sběru kokosů z kokosových palem pomáhají domorodým obyvatelům opičky. Ptáte se proč? Palmy jsou velice vysoké a jedině opice vyšplhají nahoru, kokos odtrhnou a hodí na zem. Ovšem nesmíme jít zrovinka okolo!

Náš první cestovatelský den se nám líbil a věříme, že si ho někdy zopakujeme. V jiné zemi a na jiném kontinentě.