Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2018/2019

Čarodějnický den

Vloženo 06. 05. 2019, autor 1.B, 2.B, 3.A, zhlédnuto 328x

Abraka dabra, láry a fáry, ať mezi nás přiletí čarodějnice Máry.

Takto jsme ve středu v 1. B čarovali, abychom si přivolali svoji čarodějnici. Naše paní učitelka nám totiž přichystala Čarodějnický den. Už od rána bylo v naší třídě veselo. Oblékli jsme si čarodějnické kostýmy a představovali jsme si, že se učíme ve škole plné kouzel a čar.

Začali jsme tím, že jsme k Máry přiřadili předměty, které k ní neodmyslitelně patří. A že jsme jich našli opravdu dost! Posuďte sami – kouzelná hůlka, koště, kočka, klobouk, had, žába, kotlík, lektvary…… a to zdaleka nebyly všechny.

Při hodině matematiky Máry nakupovala přísady do čarodějného lektvaru a my jsme jí s nákupem pomáhali. Nakoupili jsme zelené mléko, žabí sliz, černou mouku a Máry nám z toho uvařila kouzelný lektvar. Tedy to byl lektvar! Vylézal nám z kotlíku (tedy ze sklenice), hýřil různými barvami a byla to náramná zábava.

Moc se nám líbil příběh o ježibabě Alfonsii Strašidelné, která pro sebe namíchala elixír mládí a pro lidi jedovatý lektvar. Šel z ní trochu strach – měla čtyři bradavice na nose, hadí jazyk a šest prstů na ruce. Ještě že byla jen nakreslená! Nakonec se z nás stali detektivové a hledali jsme čarodějnice podle pěti indícií. Čarodějnice se jmenovaly Nosalína, Bludimíra, Elvíra, Lucinda, Bouralína, Saxana, Petunie, Selena, Grizelda a Bertýna. Byla to legrace. No, nechtěli byste být při takové zábavě s námi?

Celé dopoledne jsme si sice trochu hráli, ale přesto jsme se učili. Je to totiž tak báječné, prožít jeden den jinak, než obyčejní žáčci. Čarodějnický den měl prostě úspěch.

Děti z 1. B a Mgr. Lenka Karasová

 

Čarodějnická škola v 2. B

V úterý 30. dubna byla v 2. B na programu Čarodějnická škola. Místo dětí se do školy slétly čarodějnice a našlo se i několik čarodějů. Žáci se v Čarodějnické škole učili pod vedením vrchní čarodějnice a pracovali na úkolech plných čar a kouzel. Hned ráno si osvojili důležitou disciplínu – jízdu na koštěti a pokusili se tuto dovednost vštípit i paní uklízečce.

Pak jsme si sepsali havěť a předměty, které k čarodějnicím obvykle patří, a procvičili si na nich řazení podle abecedy. Dále jsme luštili čarodějnou křížovku na upevnění antonym, předříkávali jsme a psali zaklínadla.

Ani čarodějnou matematiku jsme nevynechali – ve spojovačce čísel nám vyšla kouzelnice a dokázali jsme, že dobře ovládáme číselnou řadu od 0 do 100. Také jsme s čarodějnicí Zlobilínou nakupovali nové kouzelnické předměty na čarodějnický slet. V této složité slovní úloze jsme si procvičili násobení, dělení, sčítání i odčítání.

Při hodině slohu si všichni představili svoji čarodějnici a vymysleli jí výstižné jméno (např. Křivonožka, Ošklivka, Kanimůra, Elvíra, Gabra, Skalnička). Pak popisovali, kde bydlí, jak vypadá, jak se obléká, jaký má hlas, jaké má dobré a špatné vlastnosti, vymýšleli si, jaké má přátele a domácí mazlíčky. Dále jsme se zamýšleli nad lidskými vlastnostmi a třídili je na dobré a špatné.

Při výtvarné výchově jsme si svoji čarodějnici se všemi detaily namalovali. Posledním úkolem bylo čtení s porozuměním. Pracovali jsme s kapitolou Malá čarodějnice má zlost z knihy Malá čarodějnice, která nás tak zaujala, že jsme si ji půjčili z knihovny a ve čtení budeme pokračovat. Učení plné kouzel a fantazie jsme si všichni moc užili a už se těšíme na Čarodějnickou školu v příštím roce!

Děti z 2. B a Mgr. Ladislava Blovská

 

Čarodějnický den ve 3. A

Poslední dubnový den jsme si zpestřili učení o zaříkadla a čarování. Do školy přišlo jen několik kluků (část jich ten den hrála důležitý fotbalový turnaj) a dvanáct čarodějnic a čarodějniček.

Moc jim to v pohádkových kostýmech slušelo.

Celé dopoledne jsme se sice učili, ale úkoly jsme měli připravené na míru tomuto dni.

Hledali jsme chyby v zaříkadle, kterých se dopustila malá čarodějnice, určovali jsme slovní druhy, tvořili jsme rýmy a snažili jsme se o čarodějnický krasopis. V matematice nás čekala abaková čísla, ale i procvičování pamětného počítání do tisíce.

Byl to pohodový den, který rychle utekl.

(A naši fotbalisté? Drželi jsme jim palce. Přivezli pohár za nádherné třetí místo.)

Děti z 3. A a Mgr. Jaromíra Regentová

« zpět na seznam článků

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign