Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2018/2019

Malý záchranář

Vloženo 30. 05. 2019, autor Mgr. R. Štěrbová, zhlédnuto 135x

V úterý 28. května 2019 se žáci z 3. a 5. třídy naší školy zúčastnili oblastního kola soutěže Malý záchranář, které proběhlo v ZŠ Josefa Hlávky v Přešticích. Naši školu reprezentovaly dva soutěžní týmy složené ze žáků 5. A. Děti plnily různé disciplíny na osmi stanovištích a poté vypracovávaly písemné testy. Z dvanácti týmů jsme obsadili krásné 6. a 10. místo.

Ostatní žáci, kteří přijeli fandit, si mohli užít den s IZS, který probíhal na pozemku přeštické školy. Děti měly možnost zastřílet si na střeleckém trenažéru, prolézt zakouřeným stanem nebo si vyzkoušet, jaké je to převrhnout se v autě na střechu.

A jak se akce líbila samotným dětem? Posuďte sami:

Líbil se mi trenažér auta, které nabouralo. Musím říct, že jsme měli skvělý oběd. (Hubert)

Včerejší akce byla zajímavá a zábavná. Sice počasí nevyšlo, ale to mi nevadilo. Zaujala mě simulace auta, když má autonehodu, a stan plný kouře… Také mě zaujala střelnice, kde jsem se strefila dvakrát ze čtyř pokusů. A nakonec jsem byla spokojená i s výsledkem soutěže Malý záchranář. (Anežka)

Počasí se moc nepovedlo, byli jsme celí mokří, ale bylo to super! Měli jsme možnost podívat se na hasičská a vojenská vozidla. Kdybych mohla, jela bych se tam podívat znovu. (Silvie)

Na závodech v Přešticích jsem se šla kouknout na hasičské auto a pak jsme chodila po různých atrakcích, kde jsme za splněné úkoly dostávali zajímavé odměny. Byl to docela hezký výlet kromě počasí. Tomuto výletu dávám devět z deseti bodů. (Kateřina)

« zpět na seznam článků

Důležité informace

Povinně zveřejňované informace

Co nás čeká

26. 06. 2019
Třídnické práce, výměna učebnic II.st. Výuka bude ukončena 4. vyuč. hodinou v 11.35

27. 06. 2019
Třídnické práce, výměna učebnic I. st.

28. 06. 2019
Zhodnocení školního roku 2018/2019 Výuka bude ukončena 1. vyuč. hodinou v 8.55

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign