Aktuality 2023/2024

Malý záchranář

Vloženo 30. 05. 2019, autor Mgr. R. Štěrbová, zhlédnuto 2376x

V úterý 28. května 2019 se žáci z 3. a 5. třídy naší školy zúčastnili oblastního kola soutěže Malý záchranář, které proběhlo v ZŠ Josefa Hlávky v Přešticích. Naši školu reprezentovaly dva soutěžní týmy složené ze žáků 5. A. Děti plnily různé disciplíny na osmi stanovištích a poté vypracovávaly písemné testy. Z dvanácti týmů jsme obsadili krásné 6. a 10. místo.

Ostatní žáci, kteří přijeli fandit, si mohli užít den s IZS, který probíhal na pozemku přeštické školy. Děti měly možnost zastřílet si na střeleckém trenažéru, prolézt zakouřeným stanem nebo si vyzkoušet, jaké je to převrhnout se v autě na střechu.

A jak se akce líbila samotným dětem? Posuďte sami:

Líbil se mi trenažér auta, které nabouralo. Musím říct, že jsme měli skvělý oběd. (Hubert)

Včerejší akce byla zajímavá a zábavná. Sice počasí nevyšlo, ale to mi nevadilo. Zaujala mě simulace auta, když má autonehodu, a stan plný kouře… Také mě zaujala střelnice, kde jsem se strefila dvakrát ze čtyř pokusů. A nakonec jsem byla spokojená i s výsledkem soutěže Malý záchranář. (Anežka)

Počasí se moc nepovedlo, byli jsme celí mokří, ale bylo to super! Měli jsme možnost podívat se na hasičská a vojenská vozidla. Kdybych mohla, jela bych se tam podívat znovu. (Silvie)

Na závodech v Přešticích jsem se šla kouknout na hasičské auto a pak jsme chodila po různých atrakcích, kde jsme za splněné úkoly dostávali zajímavé odměny. Byl to docela hezký výlet kromě počasí. Tomuto výletu dávám devět z deseti bodů. (Kateřina)

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024
Den otevřených dveří MŠ Spálené Poříčí (10:00 - 11:15 h)

12. 04. 2024
Motivační část zápisu do 1. třídy (13:00 - 16:30 h)