Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2019/2020

Film Síla lidskosti

Vloženo 03. 10. 2019, autor Mgr. Václava Horová a žáci 9.A, zhlédnuto 577x

V úterý 1. 10. 2019 se třídy 8.A a 9.A zúčastnily v Blovicích promítání filmu Síla lidskosti režiséra Mateje Mináče. Byl natočen o Nicholasi Wintonovi, Angličanovi, který od prosince 1938 zachránil 669 židovských dětí z Československa. Místo lyžování v Alpách tento devětadvacetiletý mladík se svými přáteli zajišťuje víza, vlaky a pěstounské rodiny v Anglii, kam děti přijíždějí.

Poslední vlak 1. září 1939 už do Anglie nedojel. Celých 50 let N. Winton o tomto příběhu mlčel. Kdyby jeho manželka náhodou nenašla na půdě dokumenty, nikdo by o jeho činu nevěděl. A tak až po dlouhých letech mu některé „jeho děti“ mohly poděkovat za záchranu svého života.

Po zhlédnutí filmu následovala beseda s panem Zdeňkem Tulisem, který celou akci organizoval a na natáčení dokumentu spolupracoval.

žáci 9.A

« zpět na seznam článků

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign