Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2020/2021

Včelí život

Vloženo 08. 06. 2020, autor Děti ze 2. A a třídní učitelka Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 561x

Víte, že včela má 5 očí? Dýchá zadečkem a za jednu minutu opyluje 15–20 květin? Tohle my, děti ze 2. A, už známe. A to není všechno! Včelky totiž mají zajímavý, i když poměrně krátký život. Nasbírali jsme o nich mnoho zajímavých informací v rámci projektového týdne, nazvaného ŽIVOT VČELY.

Tatínek naší spolužačky Adélky nám poslal sklenici medu, pro každého z nás i lžičku, a proto jsme mohli všichni ochutnat tuto sladkou a zdravou dobrotu. Poté jsme si v krásné knížce od Piotra Sochy VČELY vyhledali vše o výrobě medu, o jeho účincích na lidský organismus a navíc další a další informace. Nakreslili jsme si plástve, vybarvili různými odstíny žluté (takže jsme se naučili ještě míchat barvy) a nalepili včelku, jako do úlu. Moc se nám to povedlo!

Nemyslete si, že jsme si celý týden jen hráli. Se včelkami jsme si zopakovali měkké a tvrdé souhlásky, slova významem protikladná i souznačná, sčítání a odčítání do 100, dokonce i násobilku. Paní učitelka nás chválila, že jsme šikovní a měla z nás velkou radost. My jsme se zase radovali z tak hravého týdne.

Ještě musíme zmínit, že máme ve třídě „malé včelaře“ – Aničku, Jirku, Lenku, Nelinku, Marka, Emmičku – jejich znalosti jsou ohromující a zaslouží obrovskou pochvalu.

Doufáme, že do konce školního roku ještě zažijeme to správné dobrodružství. A to je to nejhlavnější, proč nás baví chodit do naší třídy.

Děti ze 2. A a třídní učitelka Mgr. Lenka Karasová

« zpět na seznam článků

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign