Aktuality 2023/2024

Vloženo 21. 07. 2020, autor Mgr. Denisa Pojerová, zhlédnuto 2006x

V úterý 30. 6. 2020 naši školu navštívila většina budoucích prvňáčků. U vchodu je uvítala paní ředitelka Michala Jandíková s paní zástupkyní Soňou Tikalskou. Rodičům a žákům sdělily potřebné informace a rozdaly jim karty, na které předškoláci sbírali razítka na jednotlivých stanovištích po škole a knihovně. Zde také budoucí prvňáčky čekala hned první zkouška, a to podepsání si své karty.

Od vchodu poté se svými rodiči mířili k šatnám, kde na ně čekal začátek stopovačky s paní asistentkou Luďkou Frisch. Zde si každý mohl vyzdobit svého motýla, který ve výsledku nebyl jenom krásný, ale i sladký, protože místo hlavičky a tělíčka měl lízátko. Jako odměnu si odtud odnášeli i medaili na krk, na které stálo, že se stávají školákem.

Další stanoviště bylo pro předškoláky připravené v knihovně. Paní učitelka Lenka Karasová s paní knihovnicí Věrou Čížkovou měly své stanoviště zaměřené na pohádkový svět. Povídaly si s dětmi o pohádkách, o typických a známých postavách, příbězích a knížkách.

Z knihovny se vrátili zpátky k šatnám, kde si s nimi paní učitelka Ladislava Blovská povídala o lesních a domácích zvířatech a o zvířecích rodinách. Předposlední zastávkou se pro předškoláky stala návštěva v 5.A, kde na předškoláky čekaly dvě paní učitelky Miloslava Nováková a Alena Kratochvílová, se kterými si povídali o barvách, číslech, geometrických tvarech, písmenkách, zkoušeli si i převyprávět pohádku a občas zařadili i nějaký pohybový prvek. Konec celé stopovačky po přízemí naší školy byl ve třídě 1.A. Předškoláci s paní učitelkou Jaromírou Regentovou procvičovali matematiku s pohádkovými postavičkami z Večerníčku a celé to zakončili s paní učitelkou Gabrielou Honsovou, u které si našli pamětní list a dostali dáreček.

Jako tichá pozorovatelka a fotografka mohu říct, že dle mého se celou školou šířila pozitivní atmosféra. Natěšení předškoláků se špetkou nervozity bylo vidět na první pohled. Přeji si, aby dětem nadšení vydrželo co nejdéle, a v září se na všechny budeme u nás v ZŠ Spálené Poříčí těšit.

Mgr. Denisa Pojerová