Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2020/2021

Den otevřených dveří

Vloženo 21. 07. 2020, autor Mgr. Denisa Pojerová, zhlédnuto 877x

V úterý 30. 6. 2020 naši školu navštívila většina budoucích prvňáčků. U vchodu je uvítala paní ředitelka Michala Jandíková s paní zástupkyní Soňou Tikalskou. Rodičům a žákům sdělily potřebné informace a rozdaly jim karty, na které předškoláci sbírali razítka na jednotlivých stanovištích po škole a knihovně. Zde také budoucí prvňáčky čekala hned první zkouška, a to podepsání si své karty.

Od vchodu poté se svými rodiči mířili k šatnám, kde na ně čekal začátek stopovačky s paní asistentkou Luďkou Frisch. Zde si každý mohl vyzdobit svého motýla, který ve výsledku nebyl jenom krásný, ale i sladký, protože místo hlavičky a tělíčka měl lízátko. Jako odměnu si odtud odnášeli i medaili na krk, na které stálo, že se stávají školákem.

Další stanoviště bylo pro předškoláky připravené v knihovně. Paní učitelka Lenka Karasová s paní knihovnicí Věrou Čížkovou měly své stanoviště zaměřené na pohádkový svět. Povídaly si s dětmi o pohádkách, o typických a známých postavách, příbězích a knížkách.

Z knihovny se vrátili zpátky k šatnám, kde si s nimi paní učitelka Ladislava Blovská povídala o lesních a domácích zvířatech a o zvířecích rodinách. Předposlední zastávkou se pro předškoláky stala návštěva v 5.A, kde na předškoláky čekaly dvě paní učitelky Miloslava Nováková a Alena Kratochvílová, se kterými si povídali o barvách, číslech, geometrických tvarech, písmenkách, zkoušeli si i převyprávět pohádku a občas zařadili i nějaký pohybový prvek. Konec celé stopovačky po přízemí naší školy byl ve třídě 1.A. Předškoláci s paní učitelkou Jaromírou Regentovou procvičovali matematiku s pohádkovými postavičkami z Večerníčku a celé to zakončili s paní učitelkou Gabrielou Honsovou, u které si našli pamětní list a dostali dáreček.

Jako tichá pozorovatelka a fotografka mohu říct, že dle mého se celou školou šířila pozitivní atmosféra. Natěšení předškoláků se špetkou nervozity bylo vidět na první pohled. Přeji si, aby dětem nadšení vydrželo co nejdéle, a v září se na všechny budeme u nás v ZŠ Spálené Poříčí těšit.

Mgr. Denisa Pojerová

« zpět na seznam článků

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign