Aktuality 2023/2024

Náš zážitkový a dobrodružný rok 2019/2020 - 2.A - 5. srpna 2020

Vloženo 31. 07. 2020, autor Mgr. Lenka Karasová , zhlédnuto 1401x

Moje milá 2. A, děvčata i kluci, milí rodiče. Prázdniny jsou ještě sice v plném proudu, ale to nic nemění na tom, že na Vás stále myslím. Myslím na náš další společný školní rok.

Na 2. září 2019 nikdy nezapomenu! Plná třída dětí! Vůbec jsem netušila, co nás čeká. A jestli tento školní rok společně zvládneme. Přes všechna úskalí jsme ho ZVLÁDLI – společnými silami, tolerancí, trpělivostí a kamarádstvím.

Máme spoustu společných zážitků. Co říkáte, připomeneme si je?

V září jsme navštívili výstavu drobného zvířectva ve Spáleném Poříčí. Prožili jsme Dýňový den a navštívili jsme Čertovskou i Vánoční školu. Mezitím jsme jezdili do Plzně na hodiny plavání. Pro někoho to nebylo úplně jednoduché, ale všichni byste si zasloužili jedničku s hvězdičkou. Před Vánocemi jsme ještě shlédli divadelní představení v mateřské škole – veselou pohádku Dva sněhuláci. A ještě k nám přijela na návštěvu paní učitelka Štěpánka Opltová, která nám připravila nevšední zážitek z dílen čtení s knihou o špačku Emilovi.

Krásně jsme si užili adventní čas se vším vyprávěním, příběhy, s adventními dopisy a stromečkem. Také vánoční besídka s dárečky byla povedená. Málem bych zapomněla na vánoční jarmark a na zpívání koled v kostele. Adventní čas je prostě každoročně hektický, ale Vánoce za to rozhodně stojí!

V lednu jsme přivítali Tři krále a těšili jsme se na Masopust. Byla to krásná veselice a pak už nás čekali jarní prázdniny.

Po jarních prázdninách jsme plánovali další společné akce, ale bohužel přišla celosvětová pandemie nemoci Covid 19 a všechno bylo najednou jinak!

Učili jsme se doma, s pomocí maminek, tatínků, možná i babiček a dědečků. Ale nejdůležitější bylo, že jsme se setkávali při videohodinách. Bylo to moc fajn!!!

Konec školního roku jsme prožili ve třídě. Bohužel jsme se nesešli všichni, i přesto jsme si užili Včelí týden, Cestovatelský den a pěší výlet. Předávání vysvědčení už pak bylo jen třešničkou na dortu.

A teď, moji milí, vzhůru do dalšího dobrodružství.

Vaše paní učitelka Lenka.

Mgr. Lenka Karasová pro kluky a děvčata z bývalé 2. A - a vůbec pro všechny, kteří to budou číst.