Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2020/2021

Projektový den hvězdy a souhvězdí - 17. 12. 2020

Vloženo 28. 12. 2020, autor Za celou 5. A třídní učitelka Mgr. Denisa Pojerová, zhlédnuto 121x

Poslední den, kdy jsme se učili, strávila 5. A v duchu hvězd a souhvězdí. Hned ráno jsme se na téma naladili pomocí písní. Žáci si měli všimnout, jaké společné téma všechny písně mají.

Poté jsme si udělali společný brainstorming – co se nám vybaví, když se řekne slovo HVĚZDA. Uvědomili jsme si, jak moc významů slovo hvězda může mít. Zkoušeli jste se také někdy zamyslet, co se všechno pod slovem HVĚZDA skrývá?

Tohle téma nás provázelo skoro celým dnem. Zkoušeli jsme vymýšlet přirovnání na téma hvězdy. Poté jsme během informatiky vytvářeli hvězdy v malování, na internetu překládali slovo hvězda do různých jazyků a tyto názvy vpisovali do hvězd v malování. Pak jsme vše zvládli uložit jako obrázek a odeslat.

V matematice na nás čekaly obrázky souhvězdí, které nezářily. Abychom je mohly rozzářit, tak jsme museli vyřešit matematické úlohy a podle správných výsledků je do souhvězdí umístit.

Nakonec jsme tohle téma zakončili přednáškou s panem Josefem Muchou, který nám velmi odborně a záživně povyprávěl o hvězdách, souhvězdí, Slunci a podobných tématech.

Tento den jsme nezaháleli, odvedli spoustu práce a myslím, že jsme si to všichni moc užili.

Za celou 5. A třídní učitelka Mgr. Denisa Pojerová

« zpět na seznam článků

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign