Aktuality 2023/2024

Přírodovědná stopovačka

Vloženo 31. 01. 2021, autor Michala Jandíková a Petra Vágnerová, zhlédnuto 1393x

Ve druhé polovině ledna jsme připravili stopovačku pro žáky druhého stupně. Ve výukových zdrojích byla mapka se zakreslenými stanovišti a vysvětlení celé stopovačky. Při procházce naším městečkem na jednotlivých místech žáci nalezli cedulky s otázkou.

Každá otázka měla čtyři možnosti odpovědi a písmenko se zapsalo do řešení. Jednalo se tak trochu o křížovku. Okruhy byly ze všech témat přírodopisu od 6. do 9. ročníku, ale žákům mohl pomoci internet nebo encyklopedie.

Dohromady se procházky zúčastnilo 20 žáků z druhého stupně. A všichni nakonec tajenku vyřešili a dostali jedničku do přírodopisu. Abychom měli jistotu, že procházku obešli, museli ještě všichni dodat selfie pořízené na jednom ze stanovišť. Jak se jim dařilo, můžete zahlédnout ve fotkách.

Michala Jandíková a Petra Vágnerová

Zážitky nám popsal Kája Holub z 8.A.

13. ledna ve středu jsme společně po třech skupinách (každá skupinka měla dva členy) šli na přírodopisnou stopovačku. Stopovačka byla moc pěkně naplánovaná a připravená! Všechny kartičky s otázkami jsme našli, až na kartičku č. 4. (pěšina k Hvížďalce), ta bohužel na místě nebyla, takže jsme si písmenko domysleli.

Nicméně, dopídili jsme se k výsledku tajenky, který zní:

BIODIVERZITA
= biologická rozmanitost, znamená variabilitu všech žijících organismů; zahrnuje diverzitu v rámci druhů, mezi druhy i diverzitu ekosystémů. Je popsána jako rozmanitost života ve všech jeho formách, úrovních a kombinacích.
(zdroj: https://www.enviwiki.cz/wiki/Biodiverzita)

V příloze ještě zasílám selfie z Hvížďalky a také snímek stopaře, který celou naší cestu zaznamenával. Děkujeme za hezké zpestření výuky.

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024
Den otevřených dveří MŠ Spálené Poříčí (10:00 - 11:15 h)