Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2021/2022

Vystoupení pro rodiče

Vloženo 26. 05. 2022, autor Mgr. Jaromíra Regentová, zhlédnuto 274x

Snad každý z nás si i po letech vzpomene na svůj první den ve škole. Byl slavnostní, plný očekávání, těšení, lehké nervozity z nového, neznámého... Určitě si vybavíte spolužačku nebo spolužáka, se kterým jste poprvé zasedli do školní lavice.

První třída je velkým zlomem v životě každého z nás. Zpravidla ovlivní naše vnímání školy jako takové a dalšího vzdělávání. A proto se u nás ve škole snažíme, aby děti prožily svůj první rok co nejpříjemněji a co nejpohodověji.

V naší první třídě o pohodu a radost není nouze. Téměř všichni ji umíme rozdávat na potkání. O to hezké, co nám život ve škole přináší, jsme se chtěli podělit s těmi, kteří nás celou dobu podporují, jsou nám velkou oporou – s rodiči.

Společně jsme pro ně na 17.5. připravili krátké vystoupení. Před půl pátou se začala naše třídička plnit diváky. Pozvání přijali nejen rodiče, ale i sourozenci a prarodiče. Během programu jsme předvedli, kam jsme za těch několik měsíců došli. Básně vystřídalo pohybové vystoupení motivované jedním školním tematickým dnem, své místo v programu měla krátká pohádka z hodin literatury, společný výukový tanec, který jsme se naučili při tělocviku, a na závěr píseň, kterou děti zpívaly v hodinách hudební výchovy a která nás naladila na blížící se letní prázdniny. Odpoledne jsme naplnili recitací, hudbou, zpěvem, tancem, ale hlavně úsměvy a radostí, se kterou odcházeli i všichni diváci. Vystoupení mělo úspěch. Už teď přemýšlíme, co dalšího pro rodiče připravíme.

Mgr. Jaromíra Regentová

Foto: rodiče prvňáčků

« zpět na seznam článků

Důležité informace

GDPR

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Jídelníček

Žádné jídelníčky nejsou k dispozici.

 
Informace ŠJ

Provozní řád ŠJ
Informace o alergenech
Alergeny

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2022 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign