Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2021/2022

Třídní výlet 6.A

Vloženo 30. 06. 2022, autor Třídní Mgr. Jiří Vaňourek, zhlédnuto 183x

Náš výlet začal netradičně brzo již 6,20 jsme se sešli na autobusovém nádraží v Poříčí. Po přesunu do Plzně jsme naskákali na Pendolino a uháněli 150km rychlostí do našeho hlavního města.

Na Václavském náměstí musela být fotka „pod vocasem“ a rychlé přesunutí do muzea iluzí ve Vodičkově ulici. Není muzeum jako muzeum. Tohle na základě optických klamů a vjemů Vás opravdu pobaví. Bohužel nemám k dispozici fotky žáků. Tak jen malá ukázka.

Pro žáky platí, Praha rovná se Mc Donald nebo KFC. Tentokráte v hlasování drtivě zvítězilo KFC.

Jízda metrem byla pro většinu žáků premiéra. Velké překvapení náš čekalo v sadech na Žižkově. Setkání se známým kouzelníkem a iluzionistou děti přímo nadchlo. Nejenom, že jsme mohli vidět skvělá kouzla, ale také jsme se jedno naučili a pan kouzelník trpělivě všechny děti opravoval a radil dětem, jak kouzlo provést, tak aby bylo opravdu dokonalé.

Po dalším přesunu metrem, jsme se objevili na Malé straně a prošli si kouzelnou Čertovku, protáhli jsme se nejužší uličkou v Praze a následně na Karlově mostě zažili asi největší bouřku v Praze. Naštěstí budova Klementina nás ochránila a pak jsme mohli v klidu vydat na cestu směr Plzeň a následně Spálené Poříčí.

V 20.20 na nás již čekali rodiče na autobusovém nádraží . Velké poděkování za hlídání „dravé zvěře“ patří paní asistentce Luďce Frisch.

Poupravená slova klasika „bylo to překrásné, ale bylo toho dost“.

Třídní Mgr. Jiří Vaňourek

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Jídelníček

Žádné jídelníčky nejsou k dispozici.

 
Informace ŠJ

Provozní řád ŠJ
Informace o alergenech
Alergeny

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2022 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign