Aktuality 2023/2024

Slavnostní předávání vysvědčení v zámeckém parku

Vloženo 19. 07. 2022, autor Lucie Šašková, 9.A, zhlédnuto 993x

Vážení učitelé, milí žáci a rodiče,

sešli jsme se tu dnes, abychom zakončili naše společné putování na základní škole a zároveň se rozloučili s učiteli a spolužáky, které jsme dennodenně potkávali devět let. Zvláštní, jak to všechno rychle uteklo, viďte?

V dubnu se většina z nás dostala na školy, které jsme si za těch devět let vysnili. Někteří úplně ne, ale koho to vlastně zajímá? Každé povolání je v našich životech důležité a každé z nich má svoji hodnotu. Je tudíž jedno, jestli jdu na doktora nebo na zedníka. Uznávám, bez doktorů nelze žít, ale stejně tak jsou důležití zedníci. Kde bychom bez nich bydleli? A takhle bychom mohli vyjmenovávat povolání do zítra, ale jelikož už všichni chceme dostat poslední vysvědčení, odejít na prázdniny a v září jít vstříc novým začátkům, nebudeme ztrácet čas.

Máme spolu nespočet zážitků, ať už to byly výlety a exkurze, naše lumpárny, ze kterých učitele nebyli zrovna moc nadšení a nebo jen tak obyčejné hodiny, které ale ovšem nikdy nebyly obyčejné. Jste úžasní lidé a věřím tomu, že to všichni daleko dotáhnete.

Nyní jdeme do finále. Největší DÍK patří naším třídním učitelům, kterých nebylo zrovna málo. Nevzdali to s námi a dostali nás tam, kam oni chtěli a my potřebovali - dostat nás na střední školy a to se jim povedlo. Každý učitel nám něco dal do života, hodně jsme si toho od nich vzali a máme se od nich pořád co učit. Kdykoliv tady pro nás byli a vždy se nám snažili jakkoliv vyhovět. Uvědomujeme si, že to s námi někdy nebylo jednoduché a že to zrovna nebyla procházka růžovým sadem. A o to víc si ceníme, že jste tu hůl, co jste o nás tolikrát zlomili, vždy slepili a pokračovali dál. Vážíme si toho a děkujeme.

Vaše 9.A