Aktuality 2023/2024

Masopust

Vloženo 25. 03. 2023, autor Žáci školy, zhlédnuto 606x

Letošní masopustní rej očima našich žáků.

Úžasný masopust

V pátek 10. února 2023 se konal v ZŠ Spálené Poříčí již tradiční masopust. Žáci devátých tříd společně se svými třídními učiteli připravili pro děti mnoho zábavy a také vystoupení.

Masopust byl zahájen tradičním průvodem doprovázeným hudbou a letos byl poprvé doplněn zpěvem. Průvodu okolo náměstí se zúčastnily všechny třídy základní i mateřské školy. Náměstí se zaplnilo lidmi, kteří se přišli podívat, jaké masky letos v průvodu půjdou. Žáci devátých tříd si vymysleli společnou masku fotbalistů a roztleskávaček, a proto také na náměstí předvedli taneček.

Po návratu do školy se všechny třídy přesunuly do tělocvičny. Po přehlídce masek byly vyhlášeny ty nejlepší. Následně deváťáci předvedli taneční vystoupení, které si sami připravili a které snad všechny překvapilo. Pak už nás čekala diskotéka, která všechny děti bavila. Dokonce se k nám přidali i paní učitelky a páni učitelé a užili si úžasné dopoledne. Nás během diskotéky nejvíce bavilo předtancovávání.

Bohužel pak už následoval konec a my jsme byli rádi, že děti odcházejí s úsměvem na tváři. A dodnes nás všichni chválí za velmi povedený masopust.

Tereza, 9. B

Masopust

Masopust jsme domlouvali s 9. A čtrnáct dní. Nacvičovali jsme 6 hodin a výsledek stál za to. V 7:50 jsme začali připravovat audio. Poté jsme se převlékli do kostýmů a kolem deváté jsme vyrazili ven. Emoce úplně sršely z každého z nás. Vyšli jsme tedy do ulic. My jsme zpívali a lidé nám tleskali. Atmosféra byla okouzlující a my si to užívali. Pan učitel Škala a pan učitel Langmajer nám k tomu hráli na hudební nástroje.

Kolem desáté jsme se vrátili do školy. Přesunuli jsme se do tělocvičny na přehlídku masek. Vyhodnocování masek začíná od nejnižšího ročníku, takže prvními třídami. Vystoupení se blížilo a někteří z nás byli i ve stresu. Pak to přišlo! Vběhli jsme do tělocvičny a začali tancovat. Vystoupení se nám povedlo a všichni nás chválili.

Po vystoupení jsme pouštěli písničky a předtancovávali dětem. Všichni tancovali a uteklo to strašně rychle. Akce mě neskutečně bavila a všem se líbila.

Matěj, 9. B

Náš masopust

Letos naše škola po dlouhé covidové době opět pořádala masopust. Na starost jsme ho dostali my, deváťáci. Třídy 9. A a 9. B se nakonec dohodly na společné masce. Při výrobě, nacvičování a celkové přípravě nebyl nikdo, kdo by se nezapojil. Bylo to pro nás časově náročné, ale nakonec jsme si to my, děti, a dokonce i učitelé velmi užili. Myslím, že to byla pěkná podívaná i pro ostatní, kteří nás viděli v průvodu po náměstí. Po návratu do školy nás čekalo vyhlášení nejlepších masek, naše překvapení a spousta zábavy. Masky se všem povedly a všechny byly krásné. Když přišlo vyhlášení masek osmé třídy, musím přiznat, že jsme měli všichni stres, protože jsme věděli, že se blíží naše vystoupení. Nakonec dopadlo skvěle a všem se moc líbilo. Poté už se jenom blblo a tančilo. Nečekala jsem, že se zapojí tolik dětí. Myslím, že to nečekal nikdo. Ale byli jsme za to moc rádi. Masopust se nám povedl!

Kristýna, 9. A

Některá hodnocení žáků

„Akce se velmi vydařila. Dlouho se na tento masopust bude vzpomínat.“ „Ronaldo“, 9. A

„Masopust byl úžasný po té dlouhé covidové pauze.“ Silvie, 9. A

„Letošní masopust byl super. Užili jsme si to naplno.“ Anna, 9. A

„Akce se vydařila, byla skutečně povedená. Děti se bavily, což bylo cílem.“ „Messi“, 9. A

„Za nás to bylo velmi povedené. Děti se zapojovaly do tance. Myslíme si, že si to všichni užili. Hlavně děti z 1. stupně. Atmosféra byla příjemná, veselá a bláznivá.“ Marcela a Lenka, 9. B

„Letošní masopust byl nejakčnější a nejlepší, jaký jsme zatím zažili. Nejvíce jsme se bavili při diskotéce, které se zúčastnili i učitelé.“ Tereza a Daniela, 9. B

„Bylo to perfektní a mám z toho velmi dobrý pocit. Jsem ráda, že si to užily také děti a tancovaly až do konce. Všichni jsme si to moc užili.“ Andy a Lucka, 9. B

„Masopust se mi moc líbil. Bylo tam moc krásných masek. Holky moc krásně tancovaly a kluci pouštěli krásné písničky. Atmosféra byla veselá a taneční. Celá škola tancovala a všichni jsme si to užili.“

„Na masopustu se mi líbila atmosféra a originální kostýmy. Líbilo se mi, jak jsme si mohli zatancovat.“ Karolína, 7. A

„Paní učitelka Šabatová mega luxusní boxer. Bylo to hezké a boží. A nejvíc se mi líbilo, jak jsme tančili.“ Bára, 7. A

„Líbilo se mi, že jsme byli všichni dohromady a tancovali jsme. Taky se mi moc líbila atmosféra, že se nikdo nehádal.“ Justýna, 7. A

„Líbil se mi tanec, výzdoba i kostýmy 9. A a 9. B. Moc vydařené kostýmy všech zúčastněných. Super den.“ Eliška, 7. A