Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Veselé čarodějnice ve 2. B

Vloženo 12. 05. 2023, autor Mgr. Lenka Karasová, třídní učitelka 2. B., zhlédnuto 332x

Letošní čarodějnice, krásný jarní svátek, byly veselé a vskutku povedené. Poznaly jsme čarodějnici Abraxínu a její sestru Eulálii. Obě mají rády hezké a pestrobarevné oblečení a milují klobouky.

Dále jsme se seznámili s čarodějnicí Hátou a s jejím krásným domkem v hlubokém lese. Připomněli jsme si řazení slov podle abecedy a kreslili jsme její domek podle fantazie, i s popisem. Zopakovali jsme si tak jeden slohový postup. Šlo nám to parádně!

Poslední přišla na řadu Malá čarodějnice. Je to velice milá, rozumná a chytrá čarodějka. Ještě chytřejší je však její kamarád Abraxas. Abraxas je havran. Umí mluvit a neustále Malou čarodějnici poučuje, opravuje, ale má ji moc rád.

Se všemi čarodějnicemi jsme si procvičili násobilku, sčítání a odčítání do 100 a určování slovních druhů. Vytvořili jsme pětilístek, životabáseň, Vennův diagram.

Prožili jsme dva příjemné čarodějnické dny a už se těšíme na další dobrodružství.

Mgr. Lenka Karasová, třídní učitelka 2. B.

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

03. 05. 2024
Zápis do MŠ Spálené Poříčí a MŠ Hořehledy

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign