Projektové dny v mateřské škole

Vloženo 21. 06. 2022, autor Marie Benetková, zhlédnuto 667x

V měsíci červnu jsme uspořádali pro děti z Mateřské školy Spálené Poříčí dva velmi zdařilé projektové dny.

Ve středu 1. června se uskutečnil Projektový den s revírníkem Lesů ČR panem Ing. Pavlem Šeflem.

Nejprve se přivítal na zahradě MŠ se všemi dětmi i učitelkami a následovala procházka podél řeky Bradavy, rybníka Hvížďalky a zpět do MŠ. Pan Šefl barvitě vyprávěl o okolní přírodě. Děti poznávaly jednotlivé stromy, květiny, živočichy... Zvláště děti zaujaly různé trofeje zvěře a napodobování hlasů zvěře vábničkami. Děti také se zájmem vyslechly pohádkové vyprávění o lesních skřítcích, hejkalovi, vílách...

Celý den se velmi vydařil. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého venku v přírodě. Byly velmi pozorné, spokojené a hezky spolupracovaly. Pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek.

Další ze zajímavých akcí byl Projektový den s dobrovolnými hasiči se čtvrtek 9. června. I na této akci se děti dozvěděly mnoho o práci hasičů. Měly možnost si prohlédnout hasičský oděv, výzbroj. Bylo jim předvedeno, jak se zachraňuje a přepravuje raněný. Seznámily se s tím, co dělat při vzniku požáru a hlavně, jak jim předcházet. Všechny děti zaujalo velké hasičském auto, do kterého si mohly nasednout a měly možnost vyzkoušet si stříkání z hasičské proudnice.

I přes nepřízeň počasí byly děti spokojené a mnozí z chlapců zatoužili být v dospělosti hasičem. D

ěkujeme dobrovolným hasičům p. Fialovi, p. Laštovkovi a p. Novákovi za čas, který nám věnovali a za zajímavý program, který pro nás připravili.

Napsala Marie Benetková
ved. uč. MŠ Spálené Poříčí

Akce mateřské školy

29. června - 1. září 2024

Letní prázdniny (provoz bude upřesněn)

Tělocvična

Předškolní třídy začnou v říjnu navštěvovat jednou týdně tělocvičnu v ZŠ.