Koncepce MŠ

„Zaseje-li kdo do mladého těla ušlechtilou výchovu, nezmaří ji ani déšť ani sucho.“

Hippiás

Jsme mateřská škola, která dětem předává a zprostředkovává zkušenosti v přirozeném prostředí skupiny vrstevníků. Výchova a vzdělání dětí je založeno na uspokojování individuálních potřeb a zájmů.

Naše vize:
Chceme být mateřskou školou, která splňuje obecné cíle vzdělávání a výchovy současného národního programu rozvoje vzdělávání v České republice, na základě participativního řízení.

Naše cíle vyplývající z vize školy:
Rozvoj osobnosti dítěte s podporou zdraví a obohacené o prvky ekologické výchovy.

Naše dlouhodobé cíle:
Vést děti k samostatnosti, schopnosti spolupracovat, otevřeně komunikovat a aktivně se zapojovat do činností. Učit děti přijímat změny a přizpůsobovat se jim, učit je žít mezi ostatními a nacházet mezi nimi kamarády. Být tady spolu a pro sebe. Budeme podporovat rodinnou výchovu a vést rodiče k účasti na životě školy.

Název školního vzdělávacího programu:
„Jaro, léto, podzim, zima, na světě je přece prima“

Žádné události!