Koncepce MŠ

„Zaseje-li kdo do mladého těla ušlechtilou výchovu, nezmaří ji ani déšť ani sucho.“

Hippiás

Jsme mateřská škola, která dětem předává a zprostředkovává zkušenosti v přirozeném prostředí skupiny vrstevníků. Výchova a vzdělání dětí je založeno na uspokojování individuálních potřeb a zájmů.

Naše vize:
Chceme být mateřskou školou, která splňuje obecné cíle vzdělávání a výchovy současného národního programu rozvoje vzdělávání v České republice, na základě participativního řízení.

Naše cíle vyplývající z vize školy:
Rozvoj osobnosti dítěte s podporou zdraví a obohacené o prvky ekologické výchovy.

Naše dlouhodobé cíle:
Vést děti k samostatnosti, schopnosti spolupracovat, otevřeně komunikovat a aktivně se zapojovat do činností. Učit děti přijímat změny a přizpůsobovat se jim, učit je žít mezi ostatními a nacházet mezi nimi kamarády. Být tady spolu a pro sebe. Budeme podporovat rodinnou výchovu a vést rodiče k účasti na životě školy.

Název školního vzdělávacího programu:
„Jaro, léto, podzim, zima, na světě je přece prima“

Akce mateřské školy

Únor - březen 2020

V pátek 14. února 2020 pojedeme do Divadla Alfa v Plzni na představení Honza, Honza, Honza!

Ve středu 19. února 2020 přijede na naši školu Divadlo Dráček s představením „Jak princezna chtěla čarovat“

V pátek 28. února 2020 připravujeme společně se ZŠ Spálené Poříčí maškarní průvod městem a karneval v MŠ

V pátek 20. března 2020 přijede na naši školu Divadlo Nána s představením „Cirkousíček“

V sobotu 28. března 2020 se uskuteční 9. ročník Dobročinného jarmarku v rámci Jarních trhů na náměstí ve Spáleném Poříčí. Součástí bude pěvecké vystoupení dětí z mateřské školy