Základní informace o MŠ

Mateřská škola je umístěna v prostředí malého klidného městečka v typizované panelové budově. Byla postavena v roce 1979 za velké podpory občanů Spáleného Poříčí v akci „Z“.

Spálené Poříčí je spádová obec s dobrou dostupností, proto mateřskou školu navštěvují nejen děti ze Spáleného Poříčí, ale i z okolních vesnic.

Od 1. ledna 2003 se stala součástí základní školy, která v současné době využívá jednu třídu ve II. pavilonu a společně s CSOŠ jídelnu tamtéž. Pro mateřskou školu je jídlo servírováno v jednotlivých třídách.

Stav budovy je pečlivě udržován, škola prochází průběžně rekonstrukcemi a výměnou zastaralých poškozených částí za nové. V roce 2012 za finanční podpory dotace z projektu „Snížení energetické náročnosti“ z OPŽP bylo provedeno v MŠ zateplení střechy a fasády, vyměněny nové okapy, nová okna a dveře, vytápění plynem – plynová kotelna. V roce 2013 z této dotace vybudována nová třída MŠ, včetně veškerého vybavení, ve dvou třídách zrekonstruovány nové toalety, umývárny a u nové třídy kuchyňka. Zakoupena nová interaktivní tabule, el. varhany a v roce 2014 zmodernizovány šatny v I. pavilonu.

Od září 2013 je tedy mateřská škola trojtřídní s celodenní péčí o děti od 3 do 6 let. Kapacita školy je pro 84 dětí. Oddělení jsou věkově smíšená. Interiér je příjemný, výzdoba je doplněna především dětskými výrobky a výkresy. Prostory tříd jsou dostatečně velké pro činnosti dětí, odpočinek i nejrůznější pohybové aktivity. Je zde dostatek pomůcek a hraček, které jsou vhodné pro všechny věkové skupiny, pro dívky i chlapce. Děti jsou na základě svého zájmu seznamovány i s audiovizuální technikou (interaktivní tabule).

K mateřské škole patří dvě velké zahrady, které prošly ve školním roce 2014/2015 velkou rekonstrukcí za podpory Města Spálené Poříčí a za finanční podpory dotace z MAS sv. Jana z Nepomuku. Zahrada je v přírodním stylu, kde děti se mohou zcela přirozenou cestou seznamovat s přírodními procesy, volně se pohybovat v terénu a rozvíjet svou fantazii při hře s „abstraktními“ přírodními materiály.

Akce mateřské školy

Duben - květen

V sobotu 6. dubna 2019 se uskuteční 8. ročník Dobročinného jarmarku v rámci Jarních trhů na náměstí ve Spáleném Poříčí. Součástí bude pěvecké vystoupení dětí z mateřské školy.

Ve čtvrtek 25.dubna 2019 navštívíme Divadlo Alfa v Plzni, děti zaplatí 141,- Kč.

V pátek 10. května 2019 se od 13.00 do 17.00 hodin uskuteční zápis dětí do Mateřské školy Spálené Poříčí pro školní rok 2019 / 2020.
Přijímací řízení je určeno dětem předškolního věku zpravidla od 3 do 6 let věku.
Potřebné formuláře (žádost, evidenční list a přihlášku ke stravování) je možné si vyzvednout dopředu v mateřské škole nebo si je můžete stáhnout z našich webových stránek.
Žádost a ostatní vyplněné tiskopisy se odevzdávají do mateřské školy 10. května 2019 v Den zápisu.
Bez potvrzení lékaře je žádost neplatná. U zápisu předloží zákonný zástupce rodný list dítěte a svůj občanský průkaz.
V případě většího zájmu o umístění dětí než je volná kapacita, se bude pro přijetí vycházet podle kritérií.

Ve středu 15. května 2019 se uskuteční koncert žáků ZUŠ Starý Plzenec v MŠ.

Na středu 15. května 2019 připravují vystoupení pro maminky třídy „ Sluníček“ a „ Motýlků“.

Na čtvrtek 16. května 2019 vystoupení pro maminky ve třídě „ Kytiček“.