Sběr špačků v Mateřské škole Spálené Poříčí

Vloženo 02. 07. 2023, autor Mgr. Daniela Kalistová, zástupkyně ředitelky pro MŠ, zhlédnuto 337x

Na podzim se naše mateřská školka zapojila do soutěže Špačkoš. Na soutěž mě upozornila naše asistentka pedagoga Lucie Krčmová. V této soutěži se jedná o sběr špačků od pastelek. Špaček je pastelka, která je menší než 8 centimetrů.

Od podzimu do konce dubna naše děti pilně kreslily, nosily špačky s rodiči. Dále by jsme chtěli poděkovat všem, kteří naši mateřskou školu podpořili a přinesli nám vykreslené pastelky. Začátkem května jsem všechny přinesené pastelky zkontrolovala, vyřadila větší, které by nám do soutěže nevzali a vše řádně zabalila a poslala firmě KOH-I-NOOR HARDTMUTH, která tuto soutěž ve spolupráci s Českým olympijským výborem realizuje.

Naše snaha se vyplatila a naše školka vyhrála jednu z hlavních cen a to výtvarné potřeby od firmy KOH-I.NOOR-HARDTMUTH v hodnotě 10 000 Korun. Balíček s výhrou nám přišel začátkem června. Děti vyhrály: fixy, pastelky, křídy, tužky, voskovky, pravítka, zvýrazňovače. Cena byla rozdělena spravedlivým dílem mezi naše čtyři třídy. A jakou radost děti měly z výhry, si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

Zde přikládám odkaz na článek o výhře, kdo by si chtěl přečíst: http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/novinky/vice-nez-100-kilogramu-spackos-ma-sve-viteze

Na závěr bych Vás chtěla požádat o podporu v soutěži i v roce 2023/2024. Schovávejte nám prosím špačky od pastelek, ráda si je osobně vyzvednu.

Akce mateřské školy

29. června - 1. září 2024

Letní prázdniny (provoz bude upřesněn)

Tělocvična

Předškolní třídy začnou v říjnu navštěvovat jednou týdně tělocvičnu v ZŠ.