Dýňová slavnost v mateřské škole

Vloženo 22. 11. 2023, autor Mgr. Daniela Kalistová, zhlédnuto 188x

V úterý 31. 10. 2023 se již po třinácté uskutečnila na zahradě Mateřské školy ve Spáleném Poříčí „Dýňová slavnost“.

Školní zahrada se proměnila v pohádkovou zahradu, kterou zdobily svítící dýňová a poletující papírová strašidla.

Děti vytvářely dýňová strašidla nejen s učitelkami v mateřské škole, ale hlavně s rodiči doma.

Děti přišly v nádherných čarodějných kostýmech, nechyběla tu netopýří žena, čarodějky a čarodějové, kostlivci a další skvělé masky. Na uvítanou děti zazpívaly několik písní s podzimní tématikou. Po zpívání pozvalo strašidlo Bonifác děti do lampionového průvodu, který za doprovodu bubnu obešel okolí zámku a mateřské školy.

Po návratu na zahradu čekala děti sladká odměna, diplom a strašidelné zápichy. Osvětlená zahrada ve tmě vypadala nádherně a zároveň i strašidelně. Podzimní setkání se velmi vydařilo a akci si jistě užili děti i dospělí.

Napsala Daniela Kalistová
Zástupkyně ředitelky pro MŠ Spálené Poříčí

Akce mateřské školy

29. června - 1. září 2024

Letní prázdniny (provoz bude upřesněn)

Tělocvična

Předškolní třídy začnou v říjnu navštěvovat jednou týdně tělocvičnu v ZŠ.