Stonožka

Cena Ď – byli jsme při tom

Vloženo 19. 06. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová a děti ze ZŠ Spálené Poříčí, zhlédnuto 2822x

V pátek 14. 6. 2019 jsme my, vybraní žáci naší základní školy, nastoupili do autobusu a ujížděli jsme směrem na Prahu. Na Nové scéně Národního divadla se konal již 19. ročník udílení Ceny Ď. Vy nevíte, co je Cena Ď?

Cena Ď je česká cena určená mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v České republice. Ď je odvozeno od českého rčení „tak ti ď“ – neboli „tak ti děkuji“. Cesta do Prahy nám s klidným a šikovným panem řidičem rychle utekla a po vystoupení z autobusu jsme ihned mohli obdivovat krásy našeho hlavního města. Jako poznávací znamení jsme si zvolili žluté šátky, které nás odlišovaly od ostatních turistů a zářily do dálky.

Procházku Václavským náměstím jsme si velice užili, i přes velké horko. Dokonce jsme navštívili největší obchod s hračkami v Česku Hamleys. Jen samotná návštěva tohoto hračkářství slibuje nevšední zážitek a zábavu a je rájem hraček pro malé i velké.

A pak honem na Novou scénu. Až v divadle jsme si uvědomili, jaká je to pocta, být přítomni udílení těchto cen. Celý ceremoniál se nesl v přátelském a velice upřímném duchu. Všechny udělené ceny putovaly do těch nejsprávnějších rukou. Nezištná pomoc druhým je totiž to nejkrásnější gesto, které musí každému vykouzlit úsměv na tváři a zahřát každého na duši.

Často jsme měli slzy na krajíčku, protože příběhy oceněných byly pravdivé a dojemné.

Cesta domů rychle utekla a my máme o čem přemýšlet. Například o tom, koho bychom mohli nominovat příští rok na Cenu Ď.

Mgr. Lenka Karasová a děti ze ZŠ Spálené Poříčí

Hnutí Na vlastních nohou – Stonožka nominuje:

Vítězslav Březina - Aktivní spolupracovník hnutí Na vlastních nohou - Stonožka - Pan Březina již dlouhá léta podporuje hnutí nejen sponzorskými dary, ale také svou osobní účastí na stonožkových akcích, které pomáhá organizovat. Jeho práce v hnutí je velmi významná a pro hnutí je nepostradatelný.

Běla Gran Jensen nominuje:

Karel Vágner - Dlouholetá podpora hnutí Na vlastních nohou - Stonožka - Pan Vágner je dlouholetým příznivcem hnutí, se svým synem Josefem se účastní stonožkových akcí, na nichž Josef nebo oba dva vystupují, podporuje také hnutí sponzorskými dary i dalšími aktivitami. Podporuje nejen stonožkové hnutí, ale je vždy tam, kde je to potřeba.

ZŠ a MŠ Spálené Poříčí nominuje:

Karel Vágner - Pan Karel Vágner je dlouholetým spolupracovníkem hnutí Na vlastních nohou – Stonožka. Vždy s úsměvem a optimismem jemu vlastním nezištně spolupracoval na mnoha projektech. Oba jmenovaní, pan Karel Vágner a pan Vítězslav Březina, převzali od paní Běly Gran Jensen a pana kradinála Dominka Duky „Cenu Ď“.

Pro nás bylo velkou ctí, že oběma oceněným předali žáci naší školy květiny za všechny „stonožkové školy“.

Mgr. Jiří Šeffl, ZŠ a MŠ Spálené Poříčí