Žáci naší školy vystoupili při předání funkce náčelníka Generálního štábu AČR

Vloženo 06. 03. 2007, autor Mgr. Jiří Šeffl

Ve čtvrtek 1. března 2007 dopoledne předstoupil armádní generál Pavel Štefka naposled před nastoupené vojenské jednotky, aby předal funkci náčelníka Generálního štábu Armády České republiky do rukou svého nástupce generálporučíka Vlastimila Picka.

Slavnostního aktu se zúčastnili významní představitelé České republiky - předseda vlády pan Miroslav Topolánek, ministryně obrany paní Vlasta Parkanová a předseda výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Vidím, dále pak vojenští a letečtí přidělenci zahraničních armád, generalita naší armády, představitelé veteránských organizací, exministr obrany Karel Kühnl, bývalí náčelníci generálního štábu gen. Pézl a gen. Šedivý. Ceremoniálu se zúčastnily i stonožkové děti a zástupci stonožkových učitelů včele s paní Bělou Gran Jensen.

Míša Albrechtová ze ZŠ Spálené Poříčí předala jménem všech stonožkových dětí panu generálovi kytičku a poděkovala mu za vše, co pro "Stonožku" od počátku spolupráce s armádou udělal.

Na samý závěr - při odchodu paní ministryně a obou pánů generálů ze slavnostního shromaždiště - pak zazněla stonožková hymna "Never Be Alone" v podání dětí ze ZŠ Spálené Poříčí, 15. ZŠ Plzeň, ZŠ Radkovského - Blansko a ze ZŠ Ledeč nad Sázavou. Celý pěvecký sbor dirigoval Mgr. Roman Škala ze ZŠ Spálené Poříčí.