Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Úspěch Golf Clubu Hořehledy

Vloženo 06. 04. 2024, autor Martin Kopčák

Dne 2. února 2024 se Golf Club Hořehledy účastnil mezinárodního golfového turnaje International Indoor GolfSixes League Championship, kde spolu s dalšími dvěma týmy z Liberce a Prahy reprezentoval Českou republiku v konkurenci klubů z celé Evropy.

zobrazit celý článek

Noc s Andersenem

Vloženo 27. 03. 2024, autor Mgr. Lenka Karasová

24. ročník tradiční Noci s Andersenem se uskutečnil v pátek 22. března 2024. My jsme nesměli chybět a s námi samozřejmě také naše krásná spálenopoříčská knihovna. Děti se na tuto akci moc těšily. Celé páteční dopoledne nemluvily o ničem jiném.

zobrazit celý článek

Kolik řečí umíš, tolikrát si člověkem...

Vloženo 27. 03. 2024, autor Mgr. Zuzana Sermešová

I toto rčení motivuje mnohé žáky naší školy, aby se učili cizí jazyky. Oni ví, že jim to nejenom rozšíří obzory, ale nabídne více možností uplatnění v budoucnu a jistotu například při cestování. Angličtina je jedním z nejdůležitějších a nejvíce běžně používaných cizích jazyků ve světě a je skvělé vidět, že v našich žácích vyrůstají mladí lidé, kteří si to uvědomují. A protože je člověk od přírody soutěživý tvor, ani angličtina se neobejde bez různých soutěží.

zobrazit celý článek

Jak 4. A pekla

Vloženo 27. 03. 2024, autor Iva Hodková

Ve čtvrtek 21. března 2024 jsme normálně přišli do školy. Někteří s učením, jiní bez. S sebou jsme si měli přinést 1 vajíčko, rohlík nakrájený na jednohubky, Péťa přinesl formu na beránka. Další spolužáci donesli suroviny, ale většinu přinesla paní učitelka. Pár žáků si všechny věci zapomnělo, takže si je vypůjčili od ostatních, protože někdo přinesl třeba i něco navíc.

zobrazit celý článek

Lyžařský kurz 2024

Vloženo 23. 03. 2024, autor Mgr. Soňa Tikalská

V týdnu od 11. 2. do 16. 2. se žáci sedmých a osmých tříd zúčastnili tradičního lyžařského kurzu. Do hor letos vyrazilo 29 žáků.

zobrazit celý článek

Školní kolo recitační soutěže 2023/2024

Vloženo 13. 03. 2024, autor Mgr. Ladislava Blovská

Ve středu 6. března se městská knihovna proměnila v místo plné poezie. Opět po roce se zde konalo školní kolo recitační soutěže, ve kterém se svými přednesy vystoupili vítězové třídních kol. Účast byla hojná, recitovalo celkem 33 dětí. A letos se po dlouhých letech pochlubilo svým uměním i 5 žáků 2. stupně. Těší nás, že je v naší škole o recitaci takový zájem.

zobrazit celý článek

Za Recyklohraním do Prusin

Vloženo 12. 03. 2024, autor Tř. uč. Mgr. J. Pouchová a Mgr. A. Nosková

5. 3. se konala dlouho očekávaná exkurze tříd II. A a II. B, kterou děti získaly jako odměnu za loňské umístění v projektu Recyklohraní.

zobrazit celý článek

Velikonoce na zámku

Vloženo 12. 03. 2024, autor Mgr. Ivana Horová a Mgr. Valerie Cuplová

Blíží se Velikonoce, a tak se děti ze 4. A a 5. A vypravily získávat nové poznatky o těchto svátcích do Muzea jižního Plzeňska v Blovicích. Paní průvodkyně nás postupně seznamovaly s tím, jak dříve probíhala doba postní a velikonoční.

zobrazit celý článek

Týden pro wellbeing ve škole! U toho jsme nemohli chybět!

Vloženo 21. 02. 2024, autor Mgr. Pavlína Jandošová

Od 13. do 20. února se někteří učitelé a žáci naší školy zapojili do kampaně Týden pro wellbeing ve škole.

zobrazit celý článek

Expedice Pravěk

Vloženo 15. 02. 2024, autor Mgr. Ladislava Blovská

Ve čtvrtek 8. února zažili čtvrťáci, páťáci a šesťáci dobrodružný výlet do pravěku. Navštívil nás totiž nadšený historik Libor Marek, autor vzdělávacích pořadů, který s naší školou spolupracuje už řadu let. Tentokrát si připravil nový pořad EXPEDICE PRAVĚK.

zobrazit celý článek

Stránka:
(1) 2 3 4 5

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

03. 05. 2024
Zápis do MŠ Spálené Poříčí a MŠ Hořehledy

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign