Paragraf 11/55

Vloženo 10. 05. 2007, autor Michaela Albrechtová, žákyně 9.B

Bylo pondělí 23. 4. 2007 a náš tým se pilně připravoval na soutěž Paragraf 11/55, tentokrát na krajské kolo. První úkol byl vymyslet našemu týmu název. Padaly zajímavé nápady, objevila se i možnost, že bychom se mohli jmenovat Lupeni, Květáci apod. Tyhle nápady, ale naštěstí nebyly vybrány a my jsme se jmenovali "Písklata". Ale nepřipravoval se jen náš tým, pilně se připravovali i naši spolužáci, kteří vyráběli krásné zelené kšiltovky, transparenty a vymýšleli pokřiky.

Naše příprava probíhala celý týden a konečně je tu pátek, pro nás všechny "den D"! V pátek 27. 4. jsme jeli na krajské kolo Paragrafu 11/55. Byli jsme velice nervózní, ale jakmile soutěž začala, veškerá nervozita z nás spadla. První kolo tvořily otázky ze zákonů. Musím říct, že se nám moc nevydařilo, ale není to špatné, před námi jsou ještě čtyři kola. V druhém kole musíme postavit co největší věž z umělohmotných kostek. Oproti oblastnímu kolu jsme se zlepšili skoro o 100 cm a dosáhli druhého nejvyššího počtu bodů. Třetí kolo: musíme vymyslet 10 zákonů obce a potom nejdůležitější zákon 1 minutu prezentovat. Toto kolo se nám také povedlo a už nás čekalo jen hádání věku dospívajících podle filmové ukázky. Musím říct, že jsem se divila, jaký máme dobrý odhad.

Nakonec jsme skončili na 5. místě. Smutní jsme z toho ale nebyli. Spolužáci nám nepřestávali fandit a dodávat optimismus. Pro nás byl úspěch už to, že jsme se do krajského kola probojovali. Náš tým se těší, až pojede za odměnu na dva dny do Prahy a bude fandit Plzeňskému kraji v celorepublikovém kole.

Michaela Albrechtová
žákyně 9.b