Předávání diplomů v Galerii Paletka

Vloženo 15. 05. 2007, autor Klára Kučerová, žákyně 9.B

11. dubna jsem se zúčastnila předávání diplomů v Galerii Paletka. Sešli se tam nejlepší autoři obrázků z výstavy "Nosorožci malovaní srdcem". Malování nosorožců organizovala ZOO Plzeň na podporu tohoto ohroženého druhu zvířat. V Galerii Paletka se nás sešlo opravdu hodně a to ještě nepřijeli všichni, soutěže se totiž zúčastnily i děti ze Slovenska a Německa. Celá galerie byla plná obrázků nosorožců, a kdyby všichni ožili, vůbec by se do ZOO nevešli.

Nejdříve nás uvítal mluvčí plzeňské ZOO pan Mgr. Martin Vobruba, který celou akci moderoval a potom nám zahrály děti ze ZUŠ Touškov. Pak dostaly diplomy celé školy, které porota vyhodnotila jako nejlepší. Velkým počtem obrázků a keramickými nosorožci byla zastoupena ZUŠ Plzeň v Jagellonské ulici. Její žáci vytvořili i nádhernou kolekci známek s nosorožci a velmi pracné linoryty. Když jsme popošli dál, z jednoho panelu na nás koukali dva bílí nosorožci. Shlíželi na nás dokonce i ze stropu. O kousek dále jsem našla i svůj obrázek. Mně se nejvíce líbil velký obraz malovaný tužkou. Na něm bylo úplně vidět, jakou kůži nosorožec má. Že je hrubá a vrásčitá. Potom dostali diplom a cenu jednotlivci. Byl to dvouapůlstránkový seznam jmen. Pan Vobruba bral předávání s humorem. Naši školu uvedl jako líheň mladých ekologů. To, že si děti přestaly plést hrocha s nosorožcem, vyzdvihl jako přínos této výstavy, ale určitě ne jediný. Pověděl nám, že akce "Nosorožci malovaní srdcem" probíhala dva roky, už skončila, ale začíná nová, na ochranu přírody ostrova Madagaskar.

Protože toto byla dernisáž - tedy slavnostní zakončení výstavy, obrázky jsme viděli pohromadě naposledy. Ale na závěr nám pan Vobruba prozradil, že bychom je mohli znovu vidět při otevření nosorožčince v ZOO, který se snad za pár let postaví.

Klára Kučerová
žákyně 9.b