Stonožková Kutná Hora

Vloženo 20. 05. 2009, autor Ivana Baumruková, Andrea Karásková, Barbora Čížková, žákyně 8.A

V pátek 15. 5. 2009 se uskutečnila akce stonožkového "Hnutí na vlastních nohou", které se zúčastnil pěvecký sbor Centipede a školní kapela Galaxy. Tato akce se konala v amfiteátru pod Vlašským dvorem v blízkosti chrámu svaté Barbory, která je památkou Unesco. Žáci z různých škol z celé republiky plnili úkoly v historické části města, kde je vítali studenti Gymnázia Jiřího Ortena. Cíl putování byl v amfiteátru, kde se sešlo přes 1000 lidí. Vystupovaly zde vybrané školy z celé republiky, např. z Plzně, Lysé nad Labem, Kutné Hory, ale i školy z Moravy. Všem se vystoupení povedla a divákům líbila. Byly vidět a slyšet různé styly hudby např. Hip – Hop, pop, country... Zajisté se všichni bavili při vystoupení dětí z mateřské školy. Dále bylo pěvecké a taneční vystoupení dětí, které tančily i se svojí paní učitelkou různé sestavy na písně z muzikálu Rebelové nebo Mamma Mia. Náš sbor a naše kapela vystupovala jako poslední – to nejlepší na konec! Měli jsme úspěch a rádi bychom i přidali další písničky, ale z časových důvodů jsme museli ponechat místo pro vystoupení Marka Ebena, který přečetl "Nový Dekret kutnohorský". Na závěr vystoupil Josef Vágner, který zazpíval písně Mně sílu dáš, Mindrák, Láska nebo přátelství, Díky vám. Když dozpíval, bylo možné získat podpisy od známých osobností. Po skončení akce jsme se vydali na procházku historickým centrem města. Šli jsme kolem domu, kde se narodil J. K. Tyl a dalších památek až k chrámu svaté Barbory. Vydařilo se i počasí, které bylo slunečné. Všem se akce líbila a máme krásné zážitky!

Ivana Baumruková, Andrea Karásková, Barbora Čížková
žákyně 8.A