Vyjádření k podpoře akce:<br>"Nesouhlas s prodejem Hvížďalky

Vloženo 26. 03. 2010, autor Mgr. Jiří Šeffl

Úřad pro zastupování státu již podruhé (poprvé se podařilo městu S.P. prodeji zabránit) nabídl rybník Hvížďalka s přilehlými pozemky k prodeji a blíží se termín uskutečnění prodeje. Po státu požadujeme zastavení prodeje a provedení zabezpečení hráze proti povodním (které v minulosti nastaly) dle zpracované projektové dokumentace. Pan starosta svolal tiskovou konferenci, dále vystoupil s dalšími obyvateli města v televizi a organizace ve Spáleném Poříčí se rozhodly pro sepsání petice. Informace o petici je na stránkách města www.spaleneporici.cz. Petici podpořily tyto organizace: Sokol, ZO ČSOP, Měšťanská beseda, Hasiči, Město Sp. Poříčí a další. Ve škole jsme se domluvili, že petici rovněž podpoříme a to tímto textem:

"My, pedagogičtí a i nepedagogičtí pracovníci a žáci Základní a mateřské školy ve Spáleném Poříčí zásadně nesouhlasíme s prodejem rybníka Hvížďalka! Využíváme naučnou stezku, která vede po březích rybníka, po hrázi běháme každoročně "Běh naděje" (dříve Běh Terryho Foxe) a učíme naše děti, aby si vážily krásných míst ve svém rodišti a to Hvížďalka je!"

Tento text jsem přečetl kromě jiného na zasedání zastupitelstva a musím napsat, hned i později mě někteří občané i někteří rodiče pochválili, že k tomu takto přistupujeme. Využili jsme ve škole archy, které již byly připraveny, kolegyním a kolegům jsem řekl, aby dětem vhodnou formou vysvětlili situaci a případně děti archy podepsaly s tím, že archy budou sloužit jako podpora a zůstanou ve škole a tak to také je. Archy jsou v ředitelně školy. Doufejme, že vše dobře dopadne a všichni budeme moci využívat tato krásná přírodní místa i v dalších letech!

Mgr. Jiří Šeffl