Vloženo 04. 06. 2010, autor K. Mošnová a L. Heřmanová, žákyně 8.A tř.

Dne 13. 5. 2010 jsme jeli oslavovat 20. výročí Stonožky. Oslava se konala na Julisce (stadion Dukla Praha). Po našem příjezdu už byla oslava v plném proudu. Zrovna když jsme dosedli, upozornil nás moderátor na blížící se helikoptéru. Z ní za okamžik vyskočilo 8 mužů s padáky, kteří se po krátkém kroužení nad stadionem snesli na plochu. Poté se na pódium sešlo mnoho stonožkových patronů a hostů. Předávaly se symbolické šeky, dárky a ocenění. Naše škola měla tu čest předat šek za všechny stonožkové děti v hodnotě 20 000 dolarů. Při pohledu na běžeckou dráhu už jsme mohli zpozorovat, jak se připravují překážky a soutěže. Soutěžilo se ve třech disciplínách: "opičí" dráha, skok z místa a běh na 4x100 metrů. Vše jsme absolvovali se ctí, nikomu se nic nestalo a oslava mohla pokračovat.

Naše škola také předvedla divadelní vystoupení "Čertovská pohádka", která měla velký úspěch. Mohli jsme zhlédnout mnoho tanečních kreací i pěveckých výkonů. Vystoupili zde T. Vágnerová, J. Vágner, B. Christovao, M. Hejč, A. Plachetka a kapely "The Unterlovers" a Treska.

Konec oslav byl zakončen velmi pěkným ohňostrojem. Oslavy 20. výročí se nám velice líbily a těšíme se na další.

K. Mošnová a L. Heřmanová, žákyně 8.A tř.