Beseda s vojáky o Afganistánu a Kosovu

Vloženo 18. 06. 2010, autor Žáci 8. a 9. třídy

V úterý 8. června 2010 nás navštívili vojáci, kteří absolvovali mise v Afganistánu v oblasti Lógar a v Kosovu. Skupinu vedl náš "stonožkový" přítel pan major Karel Kout. Přijela dokonce i jedna - žena Monika Nečasová. Velice zajímavě vyprávěli o životě v této oblasti světa, o jejich pomoci, o životě dětí a o školách. Pro nás je to těžko představitelné, některé fotografie nám připomínaly život o desítly let zpátky. O to více si teď vážíme toho, co máme a budeme se snažit přes "Stonožku" pomáhat našim méně šťastným kamarádům v Afganistánu a Kosovu. Vojáci předali panu řediteli Mgr. Jiřímu Šefflovi na památku afgánskou vlajku, která bude uložena na čestném místě ve škole. Byla to jedna z nejzajímavějších besed školního roku. Děkujeme, pomáhejte a vraťte se nám z misí v pořádku!

Žáci 8. a 9. třídy