Den bezpečnějšího internetu - 8. února 2011

Vloženo 03. 02. 2011, autor Mgr. Jiří Šeffl

Každým rokem se po celém světě organizují různé akce pro podporu bezpečnějšího internetu v rámci dne: Safer Internet Day. Akce jsou zaměřeny především pro šíření povědomí o bezpečném obsahu na internetu a hrozbách, kterých je třeba se při jeho aktivním používání vyvarovat. Náplní mnoha souvisejících aktivit je také osvětová činnost, jejímž cílem je představit internet jako zdroj pozitivního obsahu a poukázat na bezpečný způsob jeho užívání.

Letošní ročník dne Safer Internet Day si zvolil za své motto: "Je to víc než jen hra, je to tvůj život" a je vyhlášen na 8. únor 2011. Obrací se k tématu virtuálního světa, které zahrnuje především on-line gaming a používání sociálních sítí. To jsou aktivity, které mladí lidé vykonávají na internetu v největší míře a jsou mezi nimi nejpopulárnější.

Žáci 4.A a 9.A třídy naší školy se v rámci předmětu informatika zapojí do letošního ročníku s výukovou hodinou, která bude zaměřena na pravidla a chování na internetu a problematiku kyberšikany. Akce se uskuteční 7. 2. a 9. 2. 2011.

Mgr. M. Sýkorová, zástupkyně ředitele školy
Mgr. Šeffl Jiří, ředitel školy