800. výročí Svaté Anežky České v naší škole

Vloženo 16. 11. 2011, autor Mgr. Soňa Tikalská

K 800. výročí narozenin sv. Anežky České vyhlásilo hnutí Na vlastních nohou – Stonožka výtvarnou a literární soutěž.

Do výtvarné soutěže bylo přihlášeno téměř 2000 prací, do literární téměř 200. Naši žáci se zapojili do výtvarné soutěže, ve které získali 4 ocenění. Ocenění obdrželo i 6 stonožkových pedagogů, a to v sobotu 12. listopadu 2011 během slavnostní mše v katedrále sv. Víta v Praze. Katedrála byla zaplněna významnými církevními představiteli z celé naší republiky v čele s J. E. Mons. Dominikem Dukou OP, arcibiskupem pražským. Mši celebroval J. E. kardinál Joachim Meissner z Kolína nad Rýnem.

Z rukou Běly Gran Jensen převzali Zlatou stonožku 1. stupně a z rukou arcibiskupa Dominika Duky pamětní medaili s portrétem Anežky Přemyslovny.

Pro nás bylo velikým potěšením, že jednou z oceněných byla naše "stonožková" paní učitelka Mgr. Miloslava Kubátová, která pro Stonožku pracuje od samého začátku. Gratulujeme!

V 15 hod. pak byla v prostorách Strahovského kláštera otevřena výstava výtvarných a literárních prací stonožkových dětí "Svatá Anežka Česká - genialita českého učitele". Slavnostní vernisáže se zúčastnili vzácní hosté - J. E. Mons. Dominik Duka OP, arcibiskup pražský, J. E. kardinál Joachim Meisner a opat řádu premonstrátů Mons. M. J. Pojezdný OPraem, díky jehož laskavosti mohla být výstava instalována právě v prostorách Strahovského kláštera.

Výstava bude otevřena denně od 9.00 hod. do 17.00 hod. až do 2. prosince 2011, takže neváhejte a navštivte ji. Určitě se Vám bude líbit.

Mgr. Soňa Tikalská