May Day den v Zoo Plzeň

Vloženo 23. 06. 2014, autor Mgr. M. Holerová

Dne 1. 5. jsme se jako již několik let předtím zúčastnili akce May Day den, který se konal v rámci kampaně EAZA Od pólu k pólu.

Naším úkolem bylo celý školní rok vyrábět různé výrobky, které jsme tento den prodávali návštěvníkům Zoo Plzeň za symbolické ceny. Výtěžek tohoto prodeje byl poté darován Záchranému centru Talarak na ostrově Negros. Podařilo se nám vybrat krásných 1932 Kč. Mimo to jsme také návštěvníky informovali o tématu "Šetrná energie". Naši žáci se také v maskách zúčastnili polárního svatebního obřadu tučňáka a medvěda ledního, který měl upozornit na nutnost ochrany světových pólů. Na této akci pomáhali: Marie Poljaková, Kristián Řehořovský, Jana Bočková, Robin Bicek, Stanislav Hefert, Anna Hofreiterová a Vendula Janovská, kteří dostali za pomoc drobné dárky. Neměla bych také zapomenout zmínit, že kromě stánku ZŠ se této akce účastnil také ČSOP Spálené Poříčí, kde pomáhali i další žáci naší školy.

Ještě jednou děkuji všem žákům i vyučujícím za pomoc, děkuji také rodičům za dopravu na tuto akci a nesmím zapomenout poděkovat i paní Jiřině Pešové za pořádání této akce, pomoc a uspořádání prezentace na naší škole. Už se těším zase za rok.

Mgr. M. Holerová