Slavnost slabikáře aneb Den s pohádkou

Vloženo 12. 11. 2014, autor Mgr. J. Regentová a Mgr. P. Voborníková

Dva měsíce od začátku školního roku utekly jako voda a z našich malých prvňáků se stávají čtenáři.

V pondělí 3. 11. 2014 prožili svůj výjimečný den. Na začátku byl pohádkový příběh o udatném mladém králi, který se vydal vysvobodit krásnou princeznu ze zámecké věže. Musel ale splnit několik úkolů.

Děti z prvních tříd se také vydaly za princeznou. Procházely postupně pěti komnatami, ve kterých na ně čekaly čtenářské úkoly. Po jejich splnění získaly klíč od další komnaty. V té poslední na ně čekalo překvapení trochu jiné než v pohádce. Nebyla to opravdová princezna, ale z našeho spálenopoříčského čtenářského království přišla královna Milena I. Prvňáčkům slavnostně předala jejich první knihu – slabikář. Provede je čtením všech písmenek, slabik, slov i vět. Na konci školního roku díky slabikáři budou moci číst ve svých oblíbených knihách, ze kterých jim před spaním čtou zatím jejich rodiče.

Za celé příjemné dopoledne děkujeme nejen dětem, které byly báječné, ale i paní Mileně Věšínové z naší místní knihovny, která se spolu s námi těší na nové čtenáře.

Mgr. J. Regentová a Mgr. P. Voborníková