Festival

Vloženo 10. 06. 2015, autor Mgr. Soňa Tikalská

V neděli 7. června se na náměstí ve Spáleném Poříčí konal v pořadí již druhý festival školních kapel. Tento festival minulých, ale i současných školních kapel zorganizoval učitel hudby zdejší základní školy Mgr. Roman Škala. Ten za dobu svého působení na zdejší základní škole vychoval mnoho hudebních nadšenců a dal dohromady několik školních kapel. Ne náhodou se během akce přejmenoval festival na "Škalofest".

Festivalem provázel a moderoval Stanislav Jurík, pracovník Českého rozhlasu. Festival zahájila kapela "Black Magic", kterou to všechno začalo. Tato kapela vznikla krátce poté, co pan učitel nastoupil do zdejší základní školy. Byla první kapelou na této škole. Dále vystoupila se svým repertoárem kapela "Galaxy", která byla nástupcem kapely Black Magic. Obě kapely patřily k těm bývalým, proto mnoho z nich tuto akci velmi rádi přivítali, aby mohli zavzpomínat a opět si po letech spolu zahrát.

Dále vystoupila současná kapela základní školy. Vznikla v době, kdy její členové chodili do třetí třídy. Původní název kapely byl tedy "Třeťáci", později "Bengál". Dnes většina z nich ukončila 7. ročník. A konečně nejmladší kapela "Mrňouskové", ve které nejmladšímu a nejmenšímu muzikantovi Vojtíškovi je 5 let. Členové kapely jsou z 1. a 2. třídy.

Nakonec vystoupila kapela "The Graves", kterou tvoří žáci gymnázia Blovice, kde pan učitel Škala také vyučuje. Kapelu tvoří pouze dívky, některé jsou bývalými žákyněmi základní školy ve Spálené Poříčí. Hrají spolu 3 roky. Vystoupení dětí na závěr vystřídala kapela dospěláků "Pilsen queen tribute band", jejímž členem je také pan učitel Roman Škala.

Na krásně upravené a rozkvetlé náměstí přišlo mnoho návštěvníků, kteří svým potleskem dotvářeli nádhernou atmosféru celé akce. Poděkování patří zejména panu učiteli Mgr. Romanu Škalovi a všem účinkujícím za skvělá vystoupení a atmosféru. Velké poděkování patří hlavně městu Spálené Poříčí za podporu a finanční příspěvek, bez kterého by se tento festival nemohl uskutečnit.

Mgr. Soňa Tikalská zástupkyně ředitele ZŠ a MŠ Spálené Poříčí