Hurá do školy

Vloženo 21. 08. 2015, autor Mgr. Jiří Šeffl

1. září opět přivítáme naše žáky ve škole! Určitě se do školy těší, stejně jako my na ně! Snažili jsme se o prázdninách vylepšit prostředí a to nejen v základní škole, ale i v mateřských školkách. V červenci se přehnala Poříčím vichřice a nejvíce poničila areál mateřské školy ve Spáleném Poříčí. Popadaly stromy, byly zničené kovové altány a ploty, venkovní úschova přepravek, sloupy elektrického osvětlení... Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale škody byly velké. Díky pracovníkům města se vše podařilo dát brzy do pořádku a událost jsme nahlásili pojišťovně. V mateřské škole v Hořehledech byla zprovozněna kompletně celá školní kuchyně, včetně elektrického, vodovodního a odpadového vedení. V kuchyni je také nová podlaha, lino, vymalováno... věříme, že našim malým strávníkům bude chutnat ještě více než doposud. Během prázdnin také využili prostory naší školy hudebníci z celého světa, kteří se celý týden zabývali barokní hudbou a vše vyvrcholilo koncertem v kostele sv. Mikuláše.

V základní škole byla kompletně zrekonstruovaná podlaha v budoucí 1. třídě v přízemí. Třída je také vymalovaná, natřené topení, nové lavice a židle. Věříme, že se našim „prvňáčkům“ bude ve škole líbit! Přejeme jim radostný vstup do školy, samé jedničky a pochvaly!

O prázdninách jsme si všichni užili bohatě sluníčka a určitě máme všichni spoustu nových zážitků, o které se rádi podělíme s ostatními. V Poříčí a v okolí bylo mnoho kulturních a spotovních akcí, které jsme všichni rádi navštívili.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na vylepšení a rekonstrukci školy podíleli: vedení města Sp. Poříčí a pracovníci města, pan Bystřický a pan Karas, pan Šlajs, pan Naujock, paní Krátká a Karasová a především pan školník Václav Karlík!

Ať se nám všem nový školní rok vydaří!

Mgr. Jiří Šeffl
ředitel ZŠ a MŠ Spálené Poříčí