Anglie, Worthing 12. - 18. 10. 2015

Vloženo 29. 10. 2015, autor Karolína Regentová, 7.A, žáci 9.A

Karolína Regentová, 7.A:

Naše škola v uplynulých měsících získala dotaci z MŠMT na realizaci poznávacího zájezdu do Anglie s výukou cizího jazyka. Zájezdu se mělo zúčastnit 20 dětí z VII. až IX. třídy. Počítali jsme dny v kalendáři a konečně tu byl den odjezdu – pondělí 12. 10. 2015.

Dlouho očekávaný zájezd byl zahájen naskládáním kufrů a tašek do autobusu a výjezdem z autobusového nádraží. Spolu s námi cestovali žáci dalších dvou škol. Čekal nás noční přejezd Německem, Nizozemskem, Belgií a Francií. V úterý dopoledne jsme trajektem překonali kanál La Manche. Z anglického přístaviště v Doveru vedla naše cesta k proslulému zámku Leeds Castle. Odpoledne jsme si prohlédli město Worthing. Ve večerních hodinách si nás tady vyzvedly hostitelské rodiny. Při večeři jsme se seznámili s rodinou a vybalili jsme si nějaké věci.

Ve středu dopoledne jsme jeli na známé křídové útesy The Seven Sisters. Útesy byly moc krásné, zvlášť když svítilo slunce. Odpoledne nás autobus dovezl zpět do Worthingu, kde nás čekaly 3 hodiny anglické konverzace s rodilou mluvčí ve zdejší jazykové škole.

Po čtvrteční snídani nás čekala škola. Po poledni jsme odjeli do známého Anglického přímořského letoviska Brigton. Zde jsme navštívili Sea Life Center. Nemohli jsme vynechat velké nákupní centrum, kde je asi nejznámější anglický obchod Primark. Skoro každý v autobuse měl tašku z Primarku.

Pátek byl předposledním dnem v Anglii. Ráno po snídani jsme šli zase do školy. Poslední hodinu jsme dostávali Certifikáty za absolvování jazykového třídenního kurzu ve škole St. Geoge’s English School. Po škole jsme jeli do Weald and Dowland Open Air Muzeum, které je blízko Chichesteru. Tady je známá a krásná katedrála. Je to anglický skanzen, který má rozlohu cca 20 ha. Je tam hodně starých domů, původní plemeno koní, ve starém mlýně stále melou mouku, kterou si můžete zakoupit. Pečou tady původní sýrové sušenky, které je možné ochutnat v jednom ze zdejších domů. Po večeři nás čekalo balení kufrů na cestu zpět.

V sobotu jsme ráno po snídani a rozloučení se svou rodinou odjeli autobusem do Londýna. Prošli jsme se kolem řeky Temže až k Big Benu, pokračovali jsme k Westminstru Abbey, Tralsfargar square, Picadelly Circul až k Britskému muzeu. Po té jsme šli na naší poslední zastávku na Covent Garden kde jse si nakoupili jídlo na cestu atd. V 19 h. jsme jeli do Doveru na trajekt, který měl odjíždět v 22:00 h. Kvůli silnému větru jsme na jeho příjezd z Calais čekali asi 3 hod. Trajektem jsme tedy odjeli někdy kolem půlnoci. Po vylodění jsme unavení nasedli do autobusu a spali. Náročnou noc jsme dospávali ještě celé nedělní dopoledne.

Cesta zpět do Čech utekla mnohem rychleji a teď už nám zůstávají jenom vzpomínky na úžasných pět dní v Anglii. Jsem moc ráda, že pro nás škola tak zajímavý zájezd připravila. O skvělý zážitek pro všechny účastníky se postaraly nejen naše paní učitelky, ale také paní průvodkyně a páni řidiči. Za to jim všem patří obrovský dík.

Žáci 9.A ZŠ a MŠ Spálené Poříčí:

V pondělí večer jsme vyjeli ze Spáleného Poříčí do Anglie. Jeli jsme přes Německo, Nizozemí, Belgii a Francii. Noc v autobuse byla dlouhá a nepohodlná.

V úterý dopoledne jsme nastoupili na trajekt, který nás převezl do Anglie. Následně jsme se jeli podívat na krásný zámek Leed Castle. Než jsme se setkali s novou rodinou prošli jsme si město Worthing, ve kterém jsme následně bydleli. Okolo sedmé hodiny večer si nás vyzvedla anglická rodina. Ta naše byla velice milá a zábavná. Bydleli jsme v krásném domě, ve kterém jsme měli i svou koupelnu.

Třetí den ráno nás odvezli na „meeting point“, odkud jsme „žluťáskem“ jeli na SevenSister. Krásné vápencové útesy, podél nich jsme si udělali procházku. Odpoledne jsme šli do anglické jazykové školy , kde jsme dostali suprového učitele Johna. Večer si nás zase vyzvedli rodiny.

Ve čtvrtek ráno jsme šli do školy a odpoledne jsme navštívili Sea Life Center. Den jsme zakončili nákupy. Převážně v Primarku.

V pátek ráno byla naše poslední hodina v anglické škole. Na konci jsme dostali certifikát s hodnocením vyučujícího. Odpoledne nás zavezli do Open Air Muzea, kde jsem se podívali na domy z 5. století a večer jsme se vrátili na poslední noc k rodinám.

Sobotní ráno nebylo pro nás moc veselé, protože jsme věděli, že se naposledy vidíme s rodinami. Okolo osmé ráno jsme odjeli z Worthingu do Londýna, kde jsem strávili celý den památkami a dokupováním suvenýrů. Po sedmé hodině večer jsme nastoupili do „žluťáska“ a rozloučili jsem se s Londýnem, následně i s Anglií. Z původní čtvrt hodiny čekání na trajekt se staly dvě hodiny.

O půl třetí odpoledne nás přivítalo Spálené Poříčí. Měli jsme možnost využít anglický jazyk v praxi převážně v jazykové třídě, v obchodech a také každý den v rodinách. Celý výlet byl moc hezký a jsme rádi, že jsme dostali možnost se účastnit jazykového pobytu ve Velké Británii.

Adéla Tolarová VIII.A, Anglie 2015:

A. Tolarová - Anglie 2015

Přiložené soubory ke stažení:

anglie-2015-a-tolarova.pdf (3 543,4 kB)